TEMİZLİK FİLOMUZ HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

Yüreğir Belediyesi temizlik işleri çalışanlarının mesaisi günün ilk ışıkları ile başlıyor. Her gün sabah 06.00'da iş başı yapan ekipler dört bir koldan köyler dahil ilçenin bütün mahallelerini temizliyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Yeni aldığımız donanımlı ve modern araçlarımızla üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapan ekiplerimize, görünmez kahramanlara teşekkür ediyorum." dedi.

GÜNLÜK 500 TON ÇÖP TOPLANIYOR

Yüreğir'de günlük yaklaşık 500 ton çöp toplanıyor. Vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi ve çevre temizliğinin sağlanması için Yüreğir'de bütün tedbiri alan Yüreğir Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde göreve başlayarak her türlü evsel katı atık ve çöpün toplanması ve aktarma istasyonuna naklini yapıyor. Yaz, kış, yağmur, çamur demeden 24 saat  çalışan ekipler cadde ve sokakları temizliyor, konteynırları yıkıyor ve dezenfekte ediyor.

SORUMLULUĞUMUZUN BÜYÜKLÜĞÜNÜN FARKINDAYIZ

Daha temiz bir Yüreğir için çalışmalarını sürdüren ekiplere teşekkür eden Başkan Çelikcan "Adana'nın merkezinde 419 bin nüfusla ikinci büyük ilçeyiz. Sorumluluğumuzun büyüklüğünün farkındayız ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızın da desteği ile müreffeh bir Yüreğir için mücadele ediyoruz. Modernize etiğimiz araç filomuzla ekiplerimiz her gün dört bir koldan ilçemizin temizliğini yapıyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren temizlik konusunda ciddi adımlar attık. Ekiplerimiz daha temiz bir Yüreğir için, vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için var gücü ile çalışıyor. Onlar görünmez kahramanlar. Gayretli çalışmalarından dolayı ekiplerimizi kutluyorum." şeklinde konuştu.

TEMİZ YÜREĞİR, MUTLU YÜREĞİRLİ

Yüreğir'de 2009 yılından günümüze her alanda yaşanan değişimin en hızlısı Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde yaşandı. Araç ve makine filosuna milyon liralık yatırımlarla güçlendirildi. Daha önce kiralık olarak kullanılan bir çok araç belediye bünyesine dahil edilerek büyük bir tasarruf sağlandı. Başkan Çelikcan'ın hedefi 'Temiz Yüreğir, Mutlu Yüreğirli'

İLGİLİ FOTOGRAFLAR