YENİDOĞAN’DA TÜM SOKAKLAR ASFALTLANIYOR

Yüreğir’de asfaltsız yol kalmaması için Yüreğir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaz aylarında tam kadro çalışarak sokak sokak çalışmalarını sürdürüyor.


Ekipler Yenidoğan Mahallesi'nde doğalgaz kazı çalışmaları nedeniyle bozulan 138 sokaktan 100’ünü asfalt çalışmasını tamamladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, mahalleliye sokakların tamamının iki hafta içinde asfaltlanacağı müjdesini verdi.

138 SOKAĞIN TAMAMI YENİDEN ASFALTLANIYOR

Karayolları Genel Müdürlüğü’nde yıllara dayanan tecrübesini Yüreğir’de projelere aktaran Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, yol sorununu büyük ölçüde çözdü. Başkan Çelikcan’ın 7 yıllık görev süresinde yaptığı yolların uzunluğu ilçeye 20 yılda yapılan yolun iki katını geçti. Her gün ilçenin farklı noktalarında çalışmalarını sürdüren ekipler Yenidoğan Mahallesi'nde doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulmuş yolları söküp asfaltlıyor. Yenidoğan Mahallesi’nde devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Mahmut Çelikcan, Yenidoğan’da şu ana kadar 138 adet sokaktan 100’ünün asfaltlandığını, diğer sokakların da 2 hafta içinde asfaltlanacağını söyledi. Başkan Çelikcan ile sohbet eden mahalle sakinleri yapılan hizmetlerden dolayı Başkan’a teşekkür ettiler.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “YÜREĞİR'DE YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ”

Yüreğir'de asfaltsız sokak kalmaması için çalıştıklarını anlaan Başkan Çelikcan şu bilgileri verdi; "Göreve geldiğimiz günden bu yana 520 bin ton sıcak asfalt, 600 bin metre kare kilitli parke ve 1 milyon 300 bin metre kare sathi kaplama çalışması yapıldı. Şuan Yenidoğan mahallemizde asfalt çalışması yapıyoruz. Yenidoğan Mahallesi'nde özellikle doğalgaz çalışmaları nedeniyle vatandaşlarımız için büyük sıkıntı haline dönen bozuk yollar sökülerek yeniden asfaltlanıyor. Alihocalı, Akarca ve İsmailiye mahallelerimizde sathi kaplama çalışmalarımız tamamlandı. Çotlu mahallemizde devam eden sathi kaplama çalışmalarının ardından ekiplerimiz Şıhmurat ve Camili Mahallelerimize geçecek. Yama ekiplerimiz ise ihtiyaç olan bölgelere anında müdahale ediyor. Yenilediğimiz araç filomuzla hem köylerimize hem de mahallelerimize daha nitelikli hizmet götürmeyi amaçlıyoruz. Göreve gelmemizle birlikte ilçemizde yol sorunu yok denecek kadar küçüldü."

Mahallelerinde ilk defa 138 sokağın tamamının sıfırdan asfaltlanıyor olmasının kendileri için devrim niteliği taşıdığını belirten Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Mehmet Uzunbilek Başkan Çelikcan'a ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR