YÜREĞİR YENİ KAPALI SEMT PAZARINA KAVUŞUYOR

Yüreğir'de kapalı semt pazarlarının yaygınlaştırılması için çalışmalar son sürat devam ediyor. PTT Evleri Mahallesi'nde yapımı devam eden kapalı semt pazarında çalışmalar yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen hız kesmedi. 

Yüreğir'de ilkleri hayata geçiren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, PTT Evleri Mahallesine ikinci kapalı semt pazarını kazandırıyor. Yüreğirli vatandaşları daha rahat alışveriş yapacakları kapalı semt pazarlarının sayısın artıracaklarını kaydeden Başkan Mahmut Çelikcan 'Yüreğir'e ilk kapalı semt pazarını Serinevler Mahallemize yaptık. İkincisini PTT Evleri Mahallesine yapıyoruz. 3814 m2 kapalı alanı olan semt pazarımızın içerisinde idari binalar da olacak. Amacımız kapalı semt pazarı sayılarını artırarak Yüreğir de sokaklara kurulan semt pazarlarına son vermektir. ' dedi


PAZAR KURULMADIĞI GÜNLER SPOR

Çok amaçlı olarak yapıyan semt pazarının özellikle bölgenin gençlerinin spor yapabilecekleri alanlar olarak tasarlandığını anlatan Başkan Çelikcan şu bilgileri verdi; “ vatandaşlarımız farklı şekillerde faydalanacaklardır. Semt Pazarının olmadığı günlerde gençlerimizin spor yapabileceği şekilde düzenleme yapacağız. Buralar derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz kermes ve toplantı amaçlı olarak da kullanabileceklerdir. Kurban Bayramında ise kurban kesim merkezleri olarak vatandaşlarımıza hizmet verecektir.
Bir kaç mahallenin ortak kullanacağı bu semt pazarları sayesinde Yüreğir de görüntü kirliliği ortadan kalkacaktır. Semt Pazarları sonrası ortaya çıkan çirkin görüntüler yaşanmayacaktır. Semt pazarlarının kurulduğu günlerde o bölgedeki esnaflarımız da bu rahatsızlığı yaşamayacaktır."

İLGİLİ FOTOGRAFLAR