YÜREĞİR BELEDİYE MECLİSİ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI


Yüreğir Belediye Meclisi, yaşanan son darbe girişimi sonrası Olağanüstü Toplandı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın Başkanlığında  olağanüstü Temmuz ayı toplantısına grupta meclis üyesi bulunan tüm siyasi partiler tam kadro olarak katıldı.

Türkiye'nin başına getirilmek istenen felaketin, Türk Milletinin birlik ve beraberliği sayesinde bertaraf edildiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan  "Necip Türk Milleti, sivil toplum örgütleri, demokrasiye ve seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Binali Yıldırım yönetimindeki 65'inci Ak Parti Hükümetine, Türkiye Büyük Millet Meclisi altındaki tüm siyaset mensuplarına sahip çıkmıştır. Türkiye düşmanı bazı güçlerin desteğini alarak kirli emellerini hayata geçirip Türkiye'yi karanlık günlere götürmek isteyen Pensilvanya'daki terörist başı ve onun militanları halkımızın dik durması sonucu bu emellerine, çok şükür ulaşamadılar. Türk milleti bir bütün olarak çok güzel bir demokrasi sınavı vermiştir.

Kurtuluş Savaşı'nda ülkemizi işgal etmeye kalkan düşmana karşı eline geçirdiği kazma kürekle yürüyen o milli ruh, tankın önüne vücudunu siper ederek bugün yine ortaya çıkmıştır. Bütün dünya,Türkler için vatanın ne anlama geldiğini bir kez daha görmüştür.Halkımızın iradesi dimdik ayaktadır. Bu ruh ve bu irade var olmaya da devam edecektir.

Demokrasiye, milli iradeye ve ülkemizin geleceğine sahip çıkan bütün vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Milletimizin kendi iradesini devre dışı bırakmak isteyenler karşısında sokağı teslim etmeyen aziz milletimiz tarih sahnesinde yeni bir sayfa açmıştır. Böyle kahraman bir milletin evladı olmakla ne kadar gurur duysak azdır.

Bu mücadele gözünü kırpmadan silahın tankın, önüne atlayarak hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimize, hainlere karşı dik durarak şehit olan güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır dilerken, bütün yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

15 Temmuz'da milli birlik ve bütünlüğümüzü bozarak darbe girişimde bulunanların en ağır şekilde cezalandırılması herkesin ortak beklentisidir.

HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUM
Yüreğir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Sözcüsü Yaşar Turan "Ülkemiz 15 Temmuz 2016 Cuma günü hain bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Paralel İhanet Çetesinin bu darbe girişimini lanetliyor, darbe girişiminde kahramanca mücadele vererek şehit düşen asker, polis ve vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum."dedi

"BU DARBE 79 MİLYONA YAPILMIŞTIR"
MHP adına söz alan Yüreğir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü İsa Ceylan ise konuşmasında "Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Bu ülke çok darbeler gördü ama böyle alçakça bir darbe görmedi. Bu darbe 79 Milyona yapılmıştır. Meclisimizi bombalayan, Ülkemizin geleceğine kasteden bu örgütü lanetliyorum."dedi.

DARBE GİRİŞİMİ KABUL EDİLEMEZ
Yüreğir Belediye Meclisi CHP sözcüsü Fikret Özgök ise "Hem kişisel ve hem de partim adına olarak bu darbe girişimini lanetliyorum. Bu darbe girişimini kabul etmek mümkün değildir. Hayatlarını hiçe sayıp tankların önüne siper olarak şehit düşen vatandaşlarımızı saygı ile anıyorum." diye konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR