BAŞKAN ÇELİKCAN ‘NÖBETTEYİZ, MEYDANLARDAYIZ’

DEMOKRASİ NÖBETİMİZ DEVAM EDİYOR!

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da tek yürek oldu, milli iradeye sahip çıkmak için kenetlendi, meydanlara indi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Adana’da 30’un üzerinde STK’nın bir araya gelerek İstasyon Meydanı’nda halkla buluştuğu ‘Demokrasi Nöbetinde’ vatandaşlara seslendi. Başkan Çelikcan “Hainler asla hedefine ulaşamayacak! Meclisimizi bombalayan, sivil vatandaşımızın üzerine kurşun sıkan gözü dönmüş, cinnet halindeki bu hainler yasalar çerçevesinde en ağır şekilde yaptıklarının karşılığını alacaklardır.” dedi.


BAŞKAN ÇELİKCAN: “BAŞKOMUTANIMIZIN TALİMATIYLA MEYDANLARDAYIZ”

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Adana’da 30’un üzerinde STK’nın bir araya gelerek oluşturduğu ‘Milli İradeye Saygı Platformu’nun İstasyon Meydanı’nda düzenlediği Demokrasi Nöbeti’nde vatandaşlara seslendi. Meydanı dolduran on binlerce Adanalıya hitap eden Başkan Çelikcan “Adana Milli iradesine sahip çıkıyor, darbeye dur diyor. Hainler asla hedeflerine ulaşamayacaklar! Meclisimizi bombalayan, sivil vatandaşımızın üzerine kurşun sıkan gözü dönmüş, cinnet halindeki bu hainler yasalar çerçevesinde en ağır şekilde yaptıklarının karşılığını alacaklardır. Biz burada bu meydanlarda Demokrasi mücadelesi veriyoruz. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘sokakları boşaltabilirsiniz’ diyinceye kadar alanlardan, meydanlardan ayrılmayacağız. Şuan tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da vatandaşlarımız kenetlendi, bir oldu, birlik oldu. Darbelere asla geçit vermeyeceğiz. Nöbetimiz devam ediyor. Davan, mücadelen kutlu olsun Adana” diye konuştu.

YÜREĞİR’DEN VATANDAŞLARA İKRAM
Bu arada Yüreğir Belediyesi hem Ak Parti İl Başkanlığı binası önünde hem de İstasyon Meydanı’nda günün ilk ışıklarına kadar devam eden Demokrasi Nöbeti’nde vatandaşlara çorba, çay, sandviç, simit, ayran ve soğuk su ikramında bulundu. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Gün birlik olma, bir olma günü, dil, din, ırk, siyasi görüş ayrılığı olmadan bütün hemşehrilerimizi meydanlarda demokrasi nöbetinde buluşmaya davet ediyorum” dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR