YÜREĞİR’E 3 SPOR TESİSİ DAHA GELİYOR!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 3 yeni spor tesisinin daha müjdesini verdi. Başkan Mahmut Çelikcan, 3 yeni tesis ile birlikte Yüreğirli çocukları ve gençlerin sporla daha çok meşgul olacağını söyledi.

Yüreğir, spor tesisleri ile donatılmaya devam ediyor. 2009 yılında göreve geldiği günden itibaren ilçeye 10 adet spor tesisi kazandıran Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, bayram öncesi, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmede 3 yeni tesisin protokol anlaşmalarını imzaladı. Böylece Yüreğir’de spor tesisi sayısı 13’e yükseliyor.

Daha önce PTT Evleri Mahallesi'ne 2, Sarıçam Mahallesi'ne 1 ve Levent Mahallesi'ne 1 adet olmak üzere 4 adet halı saha yapıldı. Doğankent, Solaklı, Çamlıbel ve Camili mahallelerindeki tesislerde tamamlanarak hizmete sunuldu. Çağırkanlı ve Akpınar mahallelerindeki spor tesislerinin de yapımı devam ediyor.

“HEDEF DAHA YAŞANABİLİR BİR İLÇE”
Yüreğir’i spor tesisleri ile donatarak gençleri sokağın olumsuz etkisinden uzak tutmayı hedeflediklerini belirten Mahmut Çelikcan, şunları söyledi:
“7 yılda ilçemize sayısız eserler kazandırdık. Belediyenin kısıtlı imkânları ile yaptığımız yatırımların yanı sıra öncü olduğumuz kamu yatırımları ve özel yatırımlarla Yüreğir’in adeta çehresi değişti, değişiyor. Ankara’da ilçemiz için sürekli temas halindeyiz. Yakında detaylarını paylaşacağımız önemli görüşmelerimiz oldu. Hükümetimizin desteği ile önemli yatırımları ilçemizle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Spor Toto Başkanımızla bayram öncesi bir görüşme gerçekleştirdik ve ilçemize 3 yeni spor tesisinin daha protokol anlaşmasını imzaladık. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Bu tesislerimizle gençlerimizi sokağın olumsuz yönlerinden kurtarmayı amaçlarken sağlıklı ve zinde nesiller hedefliyoruz. Bu doğrultuda Yüreğir’in daha yaşanabilir bir ilçeye dönüşmesi için bütün gayretimizle çalışıyoruz.” 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR