SARIÇAM ÇADIR KENT'TE BAYRAM SEVİNCİ

 AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Sarıçam İlçe Başkanı Hasan Karaoğlu, Kadın Kolları Başkanı Sevil Can ve Adana Vali Yardımcısı eşliğinde Sarıçam'da bulunan ve Suriyeli sığınmacıların barındığı çadır kenti ziyaret etti.

AK Parti Adana Milletvekili MKYK üyesi Fatma Güldemet Sarı kampta kalan çocuklarla tek tek ilgilenip onlara bayram hediyesi verdi. Hiç kimsenin kendi isteğiyle vatanından ayrılmak istemeyeceğini belirten AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı: “Burada kalan Suriyeli mültecilerimize kapımızı açmasaydık zor durumda kalacaklardı ve bugün burada bulunanların birçoğu hayatta olmayabilirdi. Türkiye büyüklüğünü bir kez daha göstermiş ve can havliyle ülkemize sığınan bu insanlara kol kanat germiştir. Onların hayatta kalmalarını sağladık. Bugün burada çocuklarımızı sevindirmek için geldik.” dedi.

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni de Suriye'den gelenlerin yaşamla ölüm arasında kaldıklarını ve öz vatanlarını bırakmak zorunda bırakıldıklarını belirtti. İl Başkanı Fikret Yeni, “Türkiye Cumhuriyeti bu insanlara sahip çıkıp koruyup kolluyor. Hükümetimiz tüm dünyaya insanlık dersi vermiştir. Her şeylerini bize emanet eden bu insanlara sahip çıkmak insanlık görevimizdir. Mübarek Ramazan Bayramı'na girdiğimiz şu günlerde bu kamplarda kalan Suriyeli vatandaşlarımızın Ramazan sevincine ortak oluyoruz.” diye konuştu.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, çadır kentteki ailelerin, yakınlarından uzakta bayram geçirdiklerini belirterek, “Bu insanlar bize sığınan, korunmaya muhtaç insanlar. Bu bayramda sevdiklerinden ve vatanlarından uzaktalar. Bayramı buruk geçirmemeleri amacıyla onları ziyaret ettik ve çeşitli hediyelerle onları mutlu etmeye çalıştık.” dedi. 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR