GELENEKSEL RAMAZAN ŞENLİKLERİ BAŞLADI

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir'de geleneksel hale getirdiği sokak iftarları devam ederken Ramazan Şenliklerini de geleneksel hale getirdi. Geçen yıl, Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi önünde yapılan Ramazan Şenlikleri dolu dolu geçmiş ve birçok vatandaş bu etkinliklere çocuklarıyla birlikte katılmıştı. Bu sene ise 4 gün boyunca Yüreğir Belediyesi Kültür merkezi önünde Ramazan Şenlikleri gerçekleştirilecek.

4 gün sürecek olan Ramazan Şenlikleri 27 Haziran günü başladı ve 30 Haziran günü sona erecek. Ramazan Şenlikleri etkinliğinde Tasavvuf Dinletisi, Bubble Show, Kukla Gösterisi, Yüz Boyama, Eğlence Baz, Karagöz- Hacivat Gölge Oyunu Gösterisi, Meddah ve Semazen gösterileri vatandaşların beğenisine sunulacak.

Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu belirten Başkan Çelikcan; "Bu günler bizim için birleştirici, bütünleştirici günlerdir. Ramazan ayınız mübarek olsun. Her gününüz böyle sevgiyle muhabbetle geçsin. Kültür Merkezimizin açılmasıyla sosyal ve kültürel etkinliklerimize başladık. Bundan sonra sosyal ve kültürel etkinlikleri artırarak devam ettireceğiz. Sizler için düzenlediğimiz Ramazan Şenlikleri programı bu sene 4 gün sürecek.

Amacımız; Mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın ramazan coşkusunu birlikte yaşamalarını sağlamaktır. Düzenlenen etkinlikler gelenek göreneklerimizi anımsattığı için bizden sonraki gelen nesillerde bu etkinliklerle tanışıyorlar." şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR