YÜREĞİR'DE YETİMLERLE GÖNÜL SOFRASI

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan geleneksel iftar sofralarında yetimlerle buluştu. Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde verilen iftarda yetim çocuklarla birlikte orucunu açan Başkan Çelikcan "Belediyecilik sadece yol yapmak, park yapmak, alt yapı çalışması yapmak değildir. Asıl olan gönülleri yapmaktır. Bugün burada bu çocuklarımızla bir araya gelebiliyor ve onlarla gönül köprüleri kurabiliyorsak o zaman görevimizi layıkıyla yapmış oluruz." dedi.

YETİM ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Yüreğir Belediyesi geleneksel iftar sofraları Ramazan boyunca farklı adreslerde devam ediyor. Yüreğir'in ve Adana'nın birçok noktasında kurulan iftar sofralarının yanı sıra Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi'nde de farklı buluşmalar yaşanıyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yetimler Haftası dolayısı ile Kültür Merkezi'nde verilen iftarda yetim çocuklarla birlikte orucunu açtı. İnsani Yardım Vakfı (İHH) işbirliğinde davet edilen şehit çocukları ile savaş mağduru Suriyeli yetim çocuklar iftar sonrası Kültür Merkezi'ndeki etkinliklerle gönüllerince eğlendi. Çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Çelikcan onlara çeşitli hediyeler takdim etti.

BAŞKAN ÇELİKCAN: "ASIL OLAN GÖNÜLLERİ YAPMAKTIR"

Yetim çocuklarla iftar yapmanın buruk sevincini yaşadığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Yetim çocuklarımız toplumumuzun çok önemli unsurları, onlar bizim geleceğimizdir. Bildiğiniz gibi Ramazan'ın ikinci haftası 'Dünya Yetimler Günü' olarak kutlanıyor. Biz de bu anlamlı günde yetim çocuklarımız ve yakınlarıyla buluştuk. Onlarla soframızı, ekmeğimizi paylaştık. Onların mutluluklarına bir nebze katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. Bu arada biz sadece Ramazan ayında yetimlerimizle buluşmuyoruz. 7 yıl boyunca 'Belediyeniz Yanınızda' projesi ile her zaman yanlarında olmaya, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Yerel yönetimler toplumun her kesimine dokunduğu zaman asıl görevini yapmış oluyorlar.  Belediyecilik sadece yol yapmak, park yapmak, alt yapı çalışması yapmak değildir. Asıl olan gönülleri yapmaktır. Bugün burada bu çocuklarımızla bir araya gelebiliyor ve onlarla gönül köprüleri kurabiliyorsak o zaman görevimizi layıkıyla yapmış oluruz." şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR