Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı

YÜREĞİR BELEDİYESİ GÜREŞ TAKIMI

Yüreğir Belediyesi Ata Sporumuz Güreş için genç sporcular yetiştiriyor. Yüregir Belediyesi Güreş Takımı emin adımlarla hedefine doğru ilerliyor. 2010 yılında kurulan ve bütün altyapı ve tesis sorununu çözerek başarılı sezonlar geçiren Yüregir Belediyesi Güreş Takımı yeni isimlerle kadrosunu her geçen gün güçlendiriyor;

GÜREŞ’TE HEDEF OLİMPİYATLAR…

Sıfırdan sporcu yetiştiren Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı hafta içi her sabah saat 09.00 ile 11.00 arasında, öğleden sonra ise 14.00 ile 16.00 arasında, hafta sonu ise Cumartesi günleri saat 10.00’da Yüreğir Engelli Koordinasyon Merkezi’nde antrenmanlar yapıyor.

‘Hedef Olimpiyat’ sloganıyla yola çıkan Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı yetenekli çocukları bünyesine katarak ata sporunun gelecek nesillere aktarılmasında önemli rol oynuyor. Başlatılan yeni projelerle ata sporumuz güreşi çocuklara sevdiren Yüreğir Belediyesi bütün çocukları güreş yapmaya davet ediyor.  Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı 2020 yılında Tokyo’da yapılacak olimpiyatlara sporcu yetiştirmeyi hedefliyor.

YÜREĞİRLİ GÜREŞÇİMİZ DÜNYA 8’İNCİSİ

Alt yapıda 35 sporcu ile Milli Takıma sporcu hazırlayan Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı halen Büyükler Grekoromen 2. Lig’de sportif faaliyetlerine devam etmektedir. Güreş takımımız 2011 yılı Yıldızlar Birinci Lig Türkiye İkinciliği başarısı elde ederek 2012 yılında Yıldızlar Süper Ligi’ne yükseldi. 2012 yılında 16 takım arasında aynı ligde Türkiye beşincisi oldu. Türkiye Güreş Federasyonu faaliyetleri ile Çukurova ve Toros yaylalarında düzenlenen yöresel Karakucak güreşlerine iştirak eden sporcularımıza belediyemiz tarafından düzenli olarak güreş ayakkabısı, güreş mayosu, eşofman takımı, şort ve tişört gibi malzeme yardımı yapılmaktadır.

*Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı sporcularından Halil İbrahim Koç Yozgat’ta yapılan müsabakalarda 2011 yılında yıldızlar Türkiye 2’incisi,

*Mirkan Toptimur 2011 Yılı Türkiye 3’üncüsü,

*Antalya’daki müsabakalarda yine Halil İbrahim Koç 2012 yılında gençler kategorisinde Türkiye 3’üncüsü oldu.

*Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı Sporcularından Kemal Mülayim ise 2011 yılında Aydın’da düzenlenen müsabakalarda Türkiye 2’ncisi, aynı yıl Dünya 8’incisi oldu.

İsmet Atlı Karakucak Güreşlerinde Yüreğir Belediyesi Güreş Takımı sporcularından Ömer Toksöz ise minikler Baş Pehlivanlıkta 1’inci oldu.

GÜREŞ KURSLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

Yüreğir Belediyesi Güreş Kurslarında uzman antrenörler tarafından eğitim veriliyor. Başvurular Yüreğir Belediyesi Beyaz Masa (ana bina içerisinde) ve Yüreğir Belediyesi Resmi web sitesinden yapılıyor.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR