YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN CİZRE’YE BİR TIR DOLUSU YARDIM

BAŞKAN ÇELİKCAN: “YÜREĞİMİZİ, ELİMİZİ UZATTIK”

Yüreğir Belediyesi, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı koordinasyonunda AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları ve Belediye Başkanlıkları olarak terör mağdurlarına yönelik başlatılan geniş kapsamlı yardım kampanyası kapsamında Şırnak’ın Cizre ilçesine yardım TIR’ı gönderdi.

Uğurlama töreninde konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Kampanya kapsamında 1000 adet gıda kolisi, 500 adet battaniye, 250 adet yatak olmak üzere bir TIR dolusu malzemeyi Cizre’ye gönderiyoruz. İnşallah ülkemiz bir daha böyle olaylarla karşılaşmaz.”dedi.

Terör olayları ve terör örgütü PKK’nın bölge halkına yönelik sistematik sindirme, korkutma, rehin alma ve sivilleri kalkan olarak kullanma stratejisine karşı devletin sivil vatandaşı korumak ve bölgeyi teröristlerden temizlemek amacıyla başlattığı operasyonlar büyük ölçüde başarı ile tamamlandı. Operasyonlar sürecinde terör örgütünün mağdur ettiği, tehdit ettiği veya evine el koyduğu gerekçesi ile başka mahalle ve ilçelere taşınmak zorunda kalan vatandaşlara gerekli olan sosyal yardımlar Valilikler ve Kaymakamlıklar vasıtasıyla yapıldı.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ise AK Parti il ve ilçe teşkilatları ve belediye başkanlıkları olarak terörden mağdur olan vatandaşlara yönelik yardım kampanyası başlattı. Yüreğir Belediyesi bu kampanya kapsamında Şırnak’ın Cizre ilçesine yardım TIR’ı gönderdi.

1000 GIDA KOLİSİ, 500 BATTANİYE, 250 YATAK

Yardım TIR’ının Yüreğir Kültür Merkezi önünde düzenlenen uğurlanma töreninde konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,“Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun başlatmış olduğu terör mağdurlarına yönelik yardım kampanyasına bugün bizde Yüreğir Belediyesi olarak elimizi gönlümüzü Cizre’ye uzatmak istedik. Bugün burada AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığımızla birlikte yürüttüğümüz kampanya kapsamında 1000 adet gıda kolisi, 500 adet battaniye, 250 adet yatak olmak üzere bir TIR dolusu malzemeyi Cizre’ye gönderiyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışı ile mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak devletimizin, milletimizin şefkatini, güler yüzünü, hoşgörüsünü hep birlikte Cizreli kardeşlerimizle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz. İnşallah ülkemiz bir daha böyle olaylarla karşılaşmaz.”dedi.

Törenin ardından bir TIR dolusu yardım Şırnak’ın Cizre ilçesine gönderildi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR