YÜREĞİR’DE İŞ YERİ DENETİMLERİ HIZLA SÜRÜYOR

BAŞKAN ÇELİKCAN: "ARTAN GELİRİMİZ HİZMET OLARAK GERİ DÖNÜYOR"

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde işletmelere yönelik ruhsat denetimlerini aralıksız sürdürdüğünü belirterek “Vatandaşımızın sağlığını korumak ve haksız rekabeti önlemek için Yüreğir’de denetimsiz ve ruhsatsız işyeri kalmayacak. Yüreğir Belediyesi olarak gelirlerimiz oldukça kısıtlı. Denetimler sonucu artan ruhsat gelirlerimiz vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönüyor” dedi.

Yüreğir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelindeki işletmelere, işyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik kapsamında ruhsat denetimine aralıksız devam ediyor. İşyeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmayan işletmelere yasal işlemler uygulandığını bildiren Zabıta Müdürlüğü, işletmelerin mağdur olmaması için Yüreğir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nden işyeri açma ve çalışma ruhsatlarını aldıktan sonra faaliyete geçmeleri  konusunda uyardı.  

Öte yandan hazırladıkları evraklarla Yüreğir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne başvuran vatandaşlar işletmelerini ivedilikle ruhsatlandırmanın mutluluğunu yaşıyor. Vatandaşa en hızlı şekilde hizmet verdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Ruhsat ve Denetim Müdürlüğümüz vatandaşımızla birebir ilgilenerek ruhsat işlemlerini hızlı bir şekilde yürütüyor. ISO 9001 kalite belgesi ile belgelendirdiğimiz vatandaş memnuniyeti odaklı çalışmalarımız her alanda artarak devam edecek. Görevimiz halkımızın sağlığı ve huzuru için denetimlerle ruhsatsız işyerlerini ruhsatlandırarak haksız rekabetin önüne geçmek ve mükellefler arasında ayırım yapmadan ruhsat verilmesini sağlamaktır.”şeklinde konuştu.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR