YÜREĞİR'DE SİNEMA ETKİNLİĞİ

YÜREĞİR'DE 7'DEN 77'YE SİNEMA...

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir Kültür Evleri'nde eğitim gören kursiyerleri, öğrencileri ve Yüreğirlileri sinema ile buluşturmaya devam ediyor. Türk-Japon ortak yapımı ve Türk-Japon dostluğunu anlatan 'Ertuğrul 1890' filmini izleyen Yüreğirliler Başkan Çelikcan'a teşekkür ettiler.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet üreten Yüreğir Belediyesi sosyal ve kültürel faaliyetlerine devam ediyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir Kültür Evleri'nde eğitim gören kursiyerleri, öğrencileri ve Yüreğirlileri sinema ile buluşturdu. '7'den 77'ye Sinema' etkinliği ile Kültür Evleri'nden araçlarla alınan Yüreğirliler Optimum AVM' de 'Ertuğrul 1890' filmini izledi. Tarihi iki olayı konu alarak iki ülkenin dostluğunu pekiştiren Türk-Japon ortak yapımı filmi izleme şansı bulan Yüreğirliler bu anlamlı etkinlikten dolayı Başkan Çelikcan'a teşekkür ettiler.

BAŞKAN ÇELİKCAN: "KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK"

Kültür ve Sanat etkinliklerini aktif bir şekilde devam ettirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Çelikcan, "Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün sanatsal ve kültürel faaliyetleri kapsamında '7'den 77'ye Sinema' etkinliğimizle kursiyerlerimizi, öğrencilerimizi belki de hayatında hiç sinemaya gitmemiş vatandaşlarımızı sinema ile buluşturduk. Ortak iletişim alanı sağlayan ve kültürel belleği bütünleyen, gelecek nesillere anlatarak bağ kurmamıza vesile olan sinema salonlarında Yüreğirli vatandaşlarımız bir arada film izlemenin keyfini yaşadılar. 'Ertuğrul 1890' filmi Türk ve Japon dostluğunu pekiştiren önemli bir yapım. Sinema etkinliğimizle yaklaşık bin kişi bu anlamlı filmi ücretsiz izleme imkânı buldu. Benzer faaliyetlerimiz belirli periyotlar halinde devam edecek." şeklinde konuştu.

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR