DOĞANKENT SPOR TESİSİ TAMAMLANDI

BAŞKAN ÇELİKCAN: "GENÇLER BİLİMLE, SANATLA, SPORLA GELİŞECEK"

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın "Her Mahalleye Bir Spor Tesisi" projesi devam ediyor. Doğankent Mahallesi Spor Tesisi inşaatı tamamlandı. Başkan Çelikcan gençleri bilimle, sanatla, sporla ve sağlıklı yaşam felsefesiyle yaşatmaya devam edeceklerini söyledi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın ilçede başlattığı "Her Mahalleye Bir Spor Tesisi" projesi tüm hızıyla devam ediyor. Gençleri spor yapmaya yönlendirmek ve sokağın olumsuzluklarından uzak kalmalarını sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında daha önce PTT Evleri Mahallesi'ne 2, Sarıçam Mahallesi'ne 1 ve Levent Mahallesi'ne 1 adet olmak üzere 4 adet halı saha yapıldı. Aynı proje kapsamında devam eden Doğankent Mahallesi Spor Tesisi inşaatı ise tamamlandı. Solaklı, Çelemli ve Çamlıbel Mahalleleri'nde başlatılan halı saha ve Spor Tesisi çalışmaları ise sürüyor. Başkan Çelikcan bütün bunlara ek olarak Akpınar ve Çağırkanlı Mahalleleri'ne de spor tesisi yapacaklarını açıkladı.

Amaçlarının halka en iyi hizmetleri sunarak Yüreğir'i kalkındırmak olduğunu belirten Başkan Çelikcan, "Gençleri bilimle, sanatla, sporla ve sağlıklı yaşam felsefesiyle geliştirmeye devam edeceğiz. Doğankent Mahallesi'nde inşaatı tamamlanan spor tesisimiz içerisinde 90x60 ebadında futbol sahası, 28x15 ebadında basketbol sahası bulunuyor. Futbol sahasının zemini suni çim olarak tasarlandı. Soyunma odaları, tuvalet ve duş yerleri olan idari bina vatandaşlarımızın hizmetinde. Spor tesisinin çevresinde yapılacak peyzaj çalışması ile spor sahası ve yeşil alan bir bütünlük kazanacak. Gençlerimiz bu tesislerde zamanlarını en iyi şekilde değerlendirecekler. Diğer mahallelerimizde spor tesisi çalışmalarımız devam ediyor.' şeklinde konuştu.

DOĞANKENT AMATÖR LİGLERDE MÜCADELE EDEBİLECEK

Öte yandan Doğankent Mahalle Muhtarları ve Doğankent Spor Kulübü başkanı yaptıkları açıklamada Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a teşekkür ettiler. Doğankent Spor Kulübü Başkanı Ahmet Alagöz yaptığı açıklamada Doğankent'inde artık amatör liglerde mücadele edecek olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek "Daha önce spor sahamız olmadığı için amatör liglerde mücadele edemiyorduk. Sahamızın tamamlanmasıyla birlikte artık amatör liglerde de mücadele edebileceğiz. Bunun için gençlerimiz adına Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan'a teşekkür ediyoruz."dedi.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR