EL EMEĞİ, GÖZ NURU…

2016 YILI KÜLTÜR EVİ SERGİLERİ BAŞLADI

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın en önemli projelerinden olan Kültür Evleri’nde el emeği, göz nuru üretilen ürünlerin 2016 yılı ilk sergisi açıldı. Açılışını Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın yaptığı Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi’ndeki sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İLK SERGİYE YOĞUN İLGİ

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın ilçede hayata geçirdiği 11 adet Kültür Evi’nde kursiyerlerce el emeği, göz nuru üretilen ürünler 15 Nisan'a kadar düzenli olarak sergilenecek. Köprülü Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi’nde açılışı Başkan Çelikcan tarafından yapılan sergiler dizisinin ilki vatandaşların beğenisine sunuldu. Sergiye Yüreğirliler yoğun ilgi gösterdi. Hafta sonuna kadar açık kalacak sergiye tüm Adanalıları davet eden Başkan Çelikcan, “Kültür Evlerimiz ilçede büyük bir eksikliği giderdi. Yüreğir’in ve Yüreğirlinin gelişimine büyük katkı sağlayan bu eğitim yuvaları bulundukları mahallelerde adeta birer kandil gibi etrafına ışık saçıyor. Bugün burada Kültür Evleri bazında ilk sergimizi açacağız. Daha sonra diğer Kültür Evlerimizde de düzenli olarak sergilerimiz olacak. Allah nasip ederse dönem sonunda ise çok görkemli bir şekilde Yüreğir Kültür Merkezimizde sezon finalini yapacağız. Orada bütün Kültür Evlerimizin yapmış olduğu güzel eserleri hep birlikte sergileyeceğiz. El emeği, göz nuru bu eserler özellikle genç kızlarımız ve kadınlarımızın ne kadar başarılı olduklarının bir göstergesi. Kültür Evlerimizi açarken en önemli hedefimiz kadınlarımız ve genç kızlarımızın dört duvar arasından kurtulmalarını sağlamak ve ne kadar üretken olduklarını ve olabileceklerini ortaya koymaktı. Adana’ya, Türkiye’ye örnek olacak Kültür Evlerimiz Yüreğir’in değişen ve gelişen yüzünü gösteren mekanlarımız olmakta ve olamaya devam edecek. Bütün hemşerilerimizi hem bu sergiyi, hem de 15 Nisan’a kadar ilçemizin değişik noktalarındaki Kültür Evlerimizde açacağımız diğer sergileri gezmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Şu anda faaliyette olan 11 adet Kültür Evi’nde 83 branşta 800’e yakın kursta verilen eğitimlerden her yıl ortalama 30 bin Adanalının faydalandığının altını çizen Başkan Çelikcan okul niteliği taşıyan bu eğitim yuvalarında sosyal ve kültürel faaliyetlerin artarak devam edeceğini belirtti.

2016 SERGİ PROGRAMI

11-15 Ocak Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi

18-22 Ocak Mevlana Kültür Evi

08-12 Şubat Fatih Terim Kültür Evi

15-19 Şubat Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi

22-26 Şubat Yunus Emre Kültür Evi

29 Şubat 4 Mart Murat Göğebakan Kültür Evi

07-11 Mart Havutlu Kültür Evi

21-25 Mart Çetin Topçuoğlu Kültür Evi

28 Mart 01 Nisan Ahmet Yesevi Kültür Evi

04-08 Nisan Ulubatlı Hasan Kültür Evi

11-15 Nisan Doğankent Kültür Evi

İLGİLİ FOTOGRAFLAR