YÜREĞİR'DE ENGELLİLERE E-KPSS KURSU BAŞLADI

KURSİYERLERDEN BAŞKAN ÇELİKCAN TEŞEKKÜR

Yüreğir Belediyesi engeli vatandaşlara yönelik bir yeniliğe daha imza attı. Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi Engelli Koordinasyon Merkezi'nde engelli vatandaşlara yönelik olarak E-KPSS kursu açıldı. Kurstan Adana'daki bütün engelliler yararlanıyor. Kursa katılan öğrenciler Başkan Çelikcan'ı makamında ziyaret edip verdiği  hizmetten dolayı teşekkür ettiler:

HEPİMİZ BİRER POTANSİYEL ENGELLİYİZ

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan herkesin birer potansiyel engelli olduğunu belirterek 'Bir kaç dakika sonra başımıza ne geleceği belli değil. Engelli vatandaşlarımız da toplumumuzun birer parçalarıdır. O insanları iyi anlamak lazım. Kendimizi o insanların yerine koymamız lazım.

HÜKÜMETİMİZ ENGELLİLERE SAHİP ÇIKTI

 Geçmişe baktığımızda engellilerimizin bir yasası yoktu. Hükümetimiz 2005 yılında bir yasa çıkartarak engelli vatandaşlarımızın da haklarını koruma altına aldı.  Çıkartılan bu yasa ile engelli vatandaşlarımıza birçok haklar ve öncelikler tanındı. Sıkıntısı olan vatandaşlarımıza devletimiz ve belediyelerimiz el uzatıp, onların yaşamlarını kolaylaştırıyor. Biz de bu kapsamda engellilerimize yönelik bu çalışmayı başlattık. Vatandaşlarımızın evlerinden alıp Kültür Evlerimizde etkinliklere katılmalarını sağlayıp tekrar evlerine bırakılmalarını sağlıyoruz. Daha önceki yıllarda ise engelli vatandaşlarımıza yönelik çeşitli kurslar açarak onları bulundukları ortamdan çıkarıp birbirleriyle kaynaşmalarını ve sosyalleşmelerini sağladık.' diyerek engellileri unutmadıklarını söyledi.

EVLERİNDEN ÖZEL ARAÇLA ALIYORUZ

Yüreğir Belediyesi bünyesindeki Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi Engelli Koordinasyon Merkezi'nde Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak engellilere yönelik E-KPSS kursu açıldı. Böyle bir kursun açılması konusunda yoğun talep aldıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Açılan E-KPSS kursunda engelli vatandaşlarımız kurs boyunca  özel araçla hafta sonu evlerinden alınıp, evlerine bırakılarak kursa katılımları kolaylaştırılıyor." dedi.  Başkan Çelikcan ayrıca "Engelli kardeşlerimizi topluma kazandıracak ve üretken hale getirecek etkinlikler hepimizin öncelikli görevlerinden biri olmalıdır. Gelişmiş toplum engellisine sahip çıkan toplumdur. Engelli vatandaşa sahip çıkmak sosyal sorumluluğun yanı sıra aynı zamanda bir insanlık görevidir." şeklinde konuştu.

TÜRKÇE, MATEMATİK, TARİH, COĞRAFYA KURSU

Öte yandan açılan kursta Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya dersleri veriliyor. Kurs sabah 08.30 ile 15.00 saatleri arasında devam ediyor. Engelli vatandaşlarımız Nisan ayına kadar eğitime devam edecekler ve  kurstan yararlanacaklar.

 KURSİYERLERDEN BAŞKAN ÇELİKCAN'A TEŞEKKÜR

Yüreğir Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde E-KPSS kursuna katılan vatandaşlar yapılan bu anlamlı hizmet dolayısıyla Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a teşekkür ettiler. Başkan Çelikcan'ı makamında ziyaret eden öğrenciler yaptıkları açıklamada 'Bizler istediğimiz her dershaneye gidip gelemiyorduk. Başkanımızın bize sunduğu imkân sayesinde evimizden alınıp, engelli koordinasyon merkezini gelip eğitimimizi görüp tekrar evlerimize bırakılıyoruz. Çok güzel bir hizmet. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.' dediler.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR