YÜREĞİR'DE PARKLAR YENİLENİYOR

YENİ PARKLAR YAPILIYOR

30 dönüm alan üzerine kurulan ve çeşitli etkinliklerin yapılabileceği Yüreğir'in en büyük parkı Kültür Parkı hizmete açan Başkan Çelikcan yenilerini de yapmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra mevcuttaki parkları yenileyerek Yüreğir halkının kullanımına sunuyor.

Yüreğir'de yeşil alanların artması için çalıştıklarını belirten Başkan Çelikcan Atakent Mahallesi'nde 50 dönüm alan üzerinde temalı park çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Seyhan Nehri kenarında bulunan 150 dönümlük Orman Fidanlığı alanının da Adanalı vatandaşların hizmetine sunmak için çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Çelikcan 'Bakanlıkla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Burayla ilgili önemli ölçüde yol kat ettik. Çok değişik aktivitelerin yapılacağı bu büyük alanı park olarak dönüştürerek vatandaşlarımızın kullanımına sunmayı amaçlıyoruz.' dedi.

2015 yılı içerisinde Mutlu, İncirlik Cumhuriyet, Hacıali, Cine, Solaklı, Cumhuriyet ve Yahşiler Mahallesi'ne yeni park yaptıklarını belirten Başkan Çelikcan, Kazım Başer, PTT Evleri Mahallesi'nde 4 adet, Akdam, Özgür, Sarıçam, Atakent Mahallelerindeki Parkı ise yenilendiğini söyledi.

İlçede bulunan bütün parkların oyun takımlarını yenilediklerini ve birçok parka spor aletleri koyduklarını belirten Başkan Çelikcan yeni park yapımının da sürdüğünü belirtti. Doğankent Cumhuriyet-Gazipaşa Mahalleleri, Kiremithane, Yunusoğlu Cumhuriyet, Havutlu, Şeyh Murat ve Abdioğlu Mahallelerinde devam eden park inşaatlarının en kısa sürede bitirileceğini belirtti.  

Dinlenme alanları ve parkların içerisine koyulan spor aletleri ile de vatandaşların spor yapmalarının sağlandığını belirten Başkan Çelikcan 'İlçemizdeki vatandaşlarımız spor salonlarına gidip spor yapamıyorlar. Ama kendilerine en yakın yerdeki spor aletlerinden faydalanarak bu eksikliği gideriyorlar.' şeklinde konuştu. 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR