KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BAŞKAN ÇELİKCAN'I ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇELİKCAN 'HEDEFİMİZ VATANDAŞA HİZMET'

 Tarihi Kentler Birliği toplantısı için Adana'ya gelen Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ı ziyaret etti. Başkan Çelikcan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kozan Çarşısı ve Sanayi Çarşısı'nda devam etmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Çelikcan projeyi onay için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunacaklarını belirtti.

Alan içerisinde 192 adet konut, 800 adet işyeri bulunmakta iken proje sonrası 916 adet konut, 338 ofis ve 220 adet ofis binaları, altında mağaza 140 adet konut altı işyeri planlandığını belirten Başkan Çelikcan bu alanda  30 dönüm alan üzerine yeni bir kent meydanı da yapacaklarını belirtti.

Yüreğir'in vizyonu olacak olan projenin hayata geçirilmesini o bölgede yaşayan ve işyeri olan vatandaşların da dört gözle beklediğini belirten Başkan Çelikcan ' Kışla Mahallemizde başlayıp bitirmek üzere olduğumuz kentsel dönüşüm çalışmalarımız bütün vatandaşlar tarafından ilgiyle takip ediliyor ve bu işi ne kadar ciddiye aldığımızı çok iyi biliyorlar. Yüreğir'de 9 ayrı bölgede kentsel dönüşüm projesi çalışmamız devam etmektedir. Bu projelerimizin tamamlanmasıyla Yüreğir yeni ve modern yaşam alanlarına kavuşacaktır.' dedi. Başkan Çelikcan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e Yüreğir Kültür Evlerinde üretilen bir tablo hediye etti.

KAYSERİ BELEDİYE BAŞKANI ÇELİK PROJEYİ ÇOK BEĞENDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Adana'nın ve Yüreğir'in önemli bir yerleşim yeri olduğunu belirterek 'İçerisinden doğal nehir akan çok güzel bir şehir. Bunu en iyi şekilde değerlendirip projenize yansıtmışsınız. Yüreğir'in vizyonu olacak bir proje. Başarılar diliyorum.' dedi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Başkan Çelikcan'ı Kayseri'ye davet etti.

AK BELEDİYECİLİĞİN MERKEZİNDE İNSAN VARDIR

Türkiye'de Belediyeciliğin en güzel örneklerini AK Partili belediyelerin gerçekleştirdiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'AK Partili Belediyelerde   ben değil, hepimiz diyen ortak akılla, istişarelerle hareket eden ekip çalışmasına önem veren bir anlayış bir kültür hep vardır. Ak belediyecilik yapamayacağını söylemez, söylediklerini de mutlaka yapar. Ak belediyecilikte hizmetin merkezinde hep insan vardır, mazlum vardır mağdur vardır, İnsanımızı mutlu etmek vardır. Buna en güzel örneklerden biriside Kayseri ve yıllarca üst üste seçilen diğer belediyelerimiz vardır.. Başarılı çalışmalarınızı gururla izliyoruz. Biz de Yüreğir'de insan odaklı hizmetler yaparak vatandaşlarımızı mutlu etmeye gayret ediyoruz. Yüreğir'de ilk defa üst üste kazanan ilk belediye başkanıyım. Amacımız vatandaşlarımızın teveccühüne layık olabilmektir.Bunun için imkanlarımızı  en iyi, eşit ve adaletli bir şekilde vatandaşlarımıza yansıtıyoruz.' dedi.

YÜREGİR'DE İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Göreve geldiği günden bu yana Yüreğir'de  ilkleri gerçekleştirdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Yüreğir ilk defa yerinde ve gerçek kentsel dönüşümle tanıştı. 9 ayrı bölgede çalışmalarımız sürüyor. Kışla 1. etap kentsel dönüşüm çalışmaları son aşamaya geldi. 11 adet kültür evi, Adana'nın en büyük Kültür Merkezi tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.  13 Taziye evini tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. yenileri yapılmaya devam ediyor. 20 yılda yapılan yol çalışmasından daha fazlasını biz gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra sosyal ve kültürel belediyeciliğe de büyük önem veriyoruz. Evde bakım hizmetleri, ev ziyaretleri devam ediyor. 'Yüreğir'e Hoş Geldin Bebek' projesiyle yaklaşık 14 bin aileyi ziyaret edildi. Çalışmalarımız her alanda devam etmektedir.' şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR