HAYALLERİNDEKİ OYUNCAKLARA KAVUŞTULAR

HAYALLERİNDEKİ OYUNCAKLARA KAVUŞTULAR

Yüreğir’de  “Hayalim Gerçek Olsa”  projesine katılan öğrencilerin hayallerini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan gerçekleştirdi. Çocuklara hediyelerini veren Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek için verdiğimiz her emek, mutlu bir gelecek demektir. Sosyal Belediyecilik anlayışımız gereği bu sorumluluğumuzun farkındayız. ” dedi.

Yüreğir Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Uluslararası eTwinning projeleri kapsamında yürütülen ‘Hayalim Gerçek Olsa’ projesinin ilk etabı çocukların hayallerine kavuşmasıyla tamamlandı. Proje kapsamında, Misis Şehit Muharrem Erdoğan İlköğretim Okulu’nda ailelerinin ekonomik durumu iyi olmayan 40 öğrenciye ‘Hayaliniz nedir?’ sorusu soruldu.  Ankete, hayallerini ve ihtiyaçlarını yazan öğrencilere Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan sürpriz yaptı.  Hediye paketleri ile okulu ziyaret eden Başkan Çelikcan, çocukların her birine ankette belirttikleri giyim malzemeleri ile bebek ve kumandalı oyuncak arabalarını hediye etti.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “MUTLULUKLARIN EN GÜZELİ”

Çocuklara iyi bir gelecek hazırlamanın hepimizin görevi olduğunu kaydeden Başkan Çelikcan, “Çocuklar toplumumuzun ortak değeridir. Ortak değerimiz ve yarınlarımız olan çocuklarımızın da bizim gibi hayalleri var. Onların hayallerini gerçekleştirmek mutlulukların en güzeli. Çocukların hayaline verilen her emek mutlu bir gelecek demektir. Yüreğir Belediyesi olarak çocuklarımız için birçok proje hayata geçirdik. Bu ve benzer projelere imkanlarımız ölçüsünde destek oluyoruz, olmaya devam edeceğiz. Bir çocuk gülüşünün karşılığı yok. " şeklinde konuştu.

PROJENİN AMACI

Uluslararası eTwinning projeleri kapsamında yürütülen “Hayalim Gerçek Olsa” projesi, gelir seviyesi düşük veya kalabalık ailelerde istek ve ihtiyaçları karşılanamayan çocukların, işbirliği içerisinde bu ihtiyaçlarının karşılanıp, giderilmesini, veli desteği ile projeye dahil edilecek öğrencilere, kişilik haklarını zedelemeden anket uygulayarak, hayalini kurduğu her hangi bir şeyin gerçekleşmesini sağlamayı amaçlıyor.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR