BAKAN'DAN ADANA'YA İLK MÜJDE

BAKAN'DAN ADANA'YA İLK MÜJDE

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'dan Adana'ya ilk müjdeli haber geldi. Yüreğir Belediyesi'nin sürdürdüğü kentsel dönüşüm alanlarından biri olan ve 'Afet Riskli Alan' ilan edilen, 2 yıldan bu yana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda onay bekleyen Cumhuriyet Mahallesi'ndeki 22 hektar alanı kapsayan proje onayı için 22 Aralık'ta Bakanlığa gönderiliyor.

Konuyla ilgili olarak Ankara'ya gidip Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'yla görüşen Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Adana'ya yakışan çok önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

SANAYİ VE KOZAN ÇARŞISI

22 hektar alanın Kozan Çarşısı ve Sanayi Çarşısı'nın olduğu alan olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı' olarak bilinen bu alan üzerinde bulunan binalar eski ve Adana'ya yakışmayan bir görüntü sergilemektedir. Burada bulunan vatandaşlar da bu durumdan şikâyetçi.

Alan içerisinde 192 adet konut, 800 adet işyeri bulunmakta iken proje sonrası 916 adet konut, 338 ofis ve 220 adet ofis binaları, altında mağaza 140 adet konut altı işyeri planlamaktadır. Biz bu projeyle burada planlı ve modern bir yaşam alanı oluşturacağız.

KENT MEYDANI DA OLACAK

Dönüşüm alanı içerisinde Adana kent meydanı da yapılacak. 30 dönüm alan üzerine kurulacak olan kent meydanında birçok etkinlik yapılabilecek şekilde bir alan oluşturacağız.  Ulaşımı dolayısıyla tüm Adana'ya hizmet edecek ve Tarihi Taşköprü ile de bir bütünlük sağlayacak kent meydanı Adana'ya hayırlı olsun.

BAKANIMIZA İLGİSİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Bakanımız Adana'ya geldiğinde Yüreğir Belediye Başkanlığı makamında detaylı bir şekilde kendisine sunum yapmıştık. Projeyi uygulayacağımız alanda da incelemelerde bulunmuştuk.  Orada bulunan vatandaşlarımız Sayın Bakanımızdan kentsel dönüşümüm bir an önce hayata geçirilmesini istemişlerdi. Sayın Bakanımız da bu hassasiyeti göz önüne alarak bürokratlara gerekli talimatları verdi. Biz de proje ile son düzenlemeyi tamamlayıp 22 Aralık'ta onay için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunacağız. Sayın Bakanımıza 2 yıldan bu yana bekleyen projemize gösterdiği ilgi ve duyarlılık için Adana halkı adına teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

 

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR