YÜREĞİR'DE ENGELLİLERE KPSS KURSU

YÜREĞİR'DE ENGELLİLERE KPSS KURSU         

Yüreğir Belediyesi engeli vatandaşlara yönelik yeni bir uygulamayı hizmete sunuyor. Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi Engelli Koordinasyon Merkezi'nde KPSS kursu açılıyor. Yakın zamanda hizmete sunulacak kurstan engelliler yararlanabilecek.

EVLERİNDEN ÖZEL ARAÇLA ALINACAKLAR

Yüreğir Belediyesi bünyesindeki Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi Engelli Koordinasyon Merkezi'nde Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yapılarak engellilere yönelik KPSS kursu açılıyor. Böyle bir kursun açılması konusunda yoğun talep aldıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Açılacak olan KPSS kursunda engelli vatandaşlarımız kurs boyunca  özel araçla hafta sonu evlerinden alınıp, evlerine bırakılarak kursa katılımları kolaylaştırılarak hizmet verilecek." dedi.  Başkan Çelikcan ayrıca "Engelli kardeşlerimizi topluma kazandıracak ve üretken hale getirecek etkinlikler hepimizin öncelikli görevlerinden biri olmalıdır. Gelişmiş toplum engellisine sahip çıkan toplumdur. Engelli vatandaşa sahip çıkmak sosyal sorumluluğun yanı sıra aynı zamanda bir insanlık görevidir." şeklinde konuştu.

TÜRKÇE, MATEMATİK, TARİH, COĞRAFYA KURSU

Öte yandan açılacak kursta Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya dersleri verilecek. Kurs sabah 08.30 ile 15.00 saatleri arasında eğitim verecek. Engelli vatandaşlarımız Nisan ayına kadar eğitime devam edecek kurstan yararlanabilecekler.  Bu kapsamda Yavuzlar Mahallesi'ndeki Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi Engelli Koordinasyon Merkezi'nde ön kayıtlar alınmaya başladı. Kayıt işlemlerinin sona ermesinin ardından kısa zaman içerisinde eğitime geçilecek.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR