YÜREĞİR'İN İLK KAPALI SEMT PAZARI AÇILDI

YENİLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİLECEK

Yüreğir'de ilkleri gerçekleştiren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir'e ilk kapalı semt pazarını kazandırdı. Serinevler Mahallesi'nde 4 dönüm alan üzerine kurulan semt pazarı çok amaçlı olarak Yüreğirli vatandaşların hizmetine açıldı. Yüreğirlinin kış aylarında yağmur ve çamurdan, yaz aylarında ise sıcak ve tozdan etkilenmemeleri için 4000 m2 kapalı alan olarak inşa edilen kapalı semt pazarı çok amaçlı olarak faaliyet gösteriyor. Semt pazarının  olmadığı günlerde gençler burada spor yaparken, diğer günlerde ise vatandaşlarımız düğünlerini, mevlitlerini burada yapabilecekler.

Serinevler Kapalı Semt Pazarı'nı hizmete açmanın haklı gururunu yaşayan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan hem pazarcı esnafına çalışma rahatlığı, hem de vatandaşların alışveriş huzurunu sağlayacak kapalı semt pazarlarının sayısını önümüzdeki dönem de artıracaklarını söyledi. Yer tespiti ve ihale çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Yüreğirli vatandaşları ve pazarcı esnafını sokaklara kurulan pazarlardan kurtaracaklarını söyledi.

Serinevler Kapalı Semt Pazarı açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan hem vatandaşların hem de pazarcı esnafının rahat edeceğini belirtti. Yapılan bu semt pazarının Yüreğir'de ilk olduğunu belirten Başkan Çelikcan 'İlk açtığımız bu kapalı semt pazarının vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Esnaflarımıza hayırlı kazançlar diliyorum. ' şeklinde konuştu.

PAZARCILAR DERNEĞİNDEN TEŞEKKÜR

Yüreğir-Sarıçam Pazarcılar Derneği Başkanı Abdulbaki Taşdemir Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a yaptığı bu güzel eser için teşekkür etti. Yeni kapalı semt pazarlarının yapılacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Pazarcılar Derneği Başkanı Abdulbaki Taşdemir 'Yüreğir Belediye Başkanımız  iyi niyetli olarak çalışmalarını sürdürüyor. Yeni yapılacak olan semt pazarlarında kendilerine her türlü destek olduğumuzun bilinmesini istiyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum.'şeklinde konuştular. Daha iyi koşullarda alışveriş yapmanın mutluluğunu yaşayan Yüreğirliler Başkan Çelikcan'a teşekkür ettiler.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR