BAŞKAN ÇELİKCAN "İÇİMİZDEKİ ENGELLERİ AŞALIM!"

BAŞKAN ÇELİKCAN "İÇİMİZDEKİ ENGELLERİ AŞALIM!"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, engellilerin toplumumuzun birer parçası olduklarını belirterek 'Onları topluma kazandıracak ve üretken hale getirecek etkinlikler bütün kurum ve kuruluşların öncelikli görevlerinden biri olmalıdır. Engelli vatandaşlarımız hayata nasıl sabırla inançla tutunuyorlarsa, bizde sevgi ve şefkat ile onlara hayatı kolay ve yaşanılır hale getirmeliyiz. Asıl olan yüreklerimizin, duygularımızın ve niyetlerimizin engelli olmamasıdır. Engellisine sahip çıkan toplum gelişmiş toplumlardır. Engelli vatandaşa sahip çıkmak sosyal sorumluluğun yanı sıra bir insanlık görevidir. ' dedi.

Engelli Koordinasyon Merkezi'nde eşi Mehtap Çelikcan ile birlikte engellilerle bir araya gelen Başkan Çelikcan Damla Kaya'nın doğum gününü engelli arkadaşlarıyla birlikte kutladılar. Adana'da tüm engelli vatandaşların faydalanacağı Engelli Koordinasyon Merkezi'ni Yüreğir'e kazandırdıklarını belirten Başkan Çelikcan 'Evden çıkamayan engelli vatandaşlarımız özel dizayn edilmiş araçlarla evlerinden alınıp Engelli Koordinasyon Merkezimize getirilerek burada düzenlenen seramik, ahşap, resim, ebru sanatı, çalgılı müzik aletleri ve benzeri kurslara katılmaları sağlanmaktadır. Hiç evden çıkmayan bu vatandaşlarımız, bu hizmetimiz sayesinde evlerinden çıkma imkânına kavuşmakla birlikte toplumunda birer parçası olduklarını hissetmektedirler.

Ayrıca kursların yanı sıra belediyemiz tarafından düzenlenen kültürel ve sanatsal etkinliklere aileleri ile birlikte katılmaları sağlanıyor. Böylece engelli vatandaşlarımızın aileleri de bu imkânlardan faydalanmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın hislerini paylaşarak, onlarında engelsiz bireylerle aynı şartlarda yaşamayı hak ettiği, dolaysıyla onları toplumsal hayata hazırlayacak ortamları oluşturmak en önemli görevlerimizden biri olmalıdır. ' şeklinde konuştu.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR