BAŞKAN ÇELİKCAN 'SAYGIYLA ANIYORUZ

BAŞKAN ÇELİKCAN 'SAYGIYLA ANIYORUZ

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda ’Türk ulusunu bağımsızlığa kavuşturan,  çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyayı kendisine hayran bırakan bir liderdi.

Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı atamızı rahmetle bir kez daha anıyoruz.’ dedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı işlerle dünyaca kabul edilen büyük bir lider olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘ Mustafa Kemal Atatürk savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik uluslar arası ilişkilerde güvenilirlik, barış ve insan severlik değerleri de evrensel bir kişidir. Bunun en güzel örneği ise düşmanlarca yurdun her köşesi işgal edilmişken dahi, hiç karamsarlığa kapılmadan milli mücadeleyi başlatıp düşmanları yurdumuzdan söküp atmasıdır. Atatürk'e olan saygımız ve sevgimiz hiç bir zaman silinmeyecektir. Bu vesile ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükranla ve minnetle anıyoruz.’ dedi.

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR