YÜREĞİR'E YENİ İŞ MAKİNALARI ALINDI

BAŞKAN ÇELİKCAN :' HAYIRLI OLSUN'

Yüreğir Belediyesi yeni iş makinelerine kavuştu. Göreve geldiği günden bu yana Yüreğir'e sayısız kalıcı eserler bırakan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,  belediyenin araç parkurunu sürekli geliştiriyor. Geçtiğimiz yıllarda 83 iş makinesi ve araç alan Başkan Çelikcan Yüreğir Belediyesi Araç Parkuruna 2 adet makam aracı, 16 adet binek aracını geçtiğimiz günlerde hizmete almıştı. Bunun yanı sıra Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheri Bucak, Yüreğir Belediye Meclis Üyeleri ve çalışanların da katılımıyla 17 yeni iş makineleri Yüreğirli vatandaşlara hizmet etmek amacıyla hizmete alındı.

Yüreğir Belediyesi Şantiyesinde yeni alınan greyder, vibrasyonlu asfalt silindiri, vakumlu yol süpürme araçları, kazıcı ve yükleyici, tır, damperli ve çekici tırlar, asfalt sathi kaplama makineleri, asfalt tankı, çöp toplama kamyonları ve midibüs oluşan 17 iş makinesi törenle hizmete sunuldu.

Törende bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, amaçlarının Yüreğir halkına daha iyi hizmet etmek olduğunu, yeni alınan araçların Yüreğir halkına hayırlı olmasını temenni ederek 'Göreve geldiğimizden bu yana Yüreğir'in araç parkurunu sürekli geliştirdik. Mevcuttaki araçlarımız artık sıhhatli çalışmıyordu. Bunun için hem iş makinesi hem de binek araç filolarımızı yenileyerek hizmetlerimizi artık daha düzenli yapıyoruz. Ben burada yaptığımız işlerde destek veren tüm meclis üyelerine de teşekkür ediyorum. Yaptığımız işlerde bizlere destek oldular. Bizler yarın buralarda olmayabiliriz, ama aldığımız araçlar ve Yüreğir'e kazandırdığımız eserler burada kalacak. Bunlardan Yüreğirli vatandaşlarımız faydalanmaya devam edeceklerdir.' şeklinde konuştu.

Yapılan bütün çalışmaları Yüreğir Belediyesi'nin kendi araç ve gereçleriyle gerçekleştirdiklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Göreve geldikten sonra belediyemizin bütün araç parkurunu yeniledik. Yaptığımız bütün işleri kendi araçlarımızla yapıyoruz. İlçemizin sınırlarının genişlemesi sebebiyle yeni araç almamız zorunlu hale gelmişti. Artık bütün bölgelerimize çok rahat ulaşıyor, işlerimizi aksatmadan yapıyoruz.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR