ÖĞRENCİLERİN KİTAPLARINI BAŞKAN ÇELİKCAN DAĞITTI

BAŞKAN ÇELİKCAN :'HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM'

Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde 6-7-8sınıflara yönelik olarak her yıl düzenlenen 'Eğitime Destek Kursları' bu yılda başladı.

10 adet kültür evinde verilen kurslara katılan bütün öğrencilerin eğitim setleri de Yüreğir Belediyesi tarafından karşılandı.
  Fatih Sultan Mehmet Kültür Evinde, öğrencilerin eğitim setlerini dağıtan Başkan Çelikcan  'Her şeyin başı eğitim.' dedi. Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışma yapıldığını belirten Başkan Çelikcan 'Bizlere destek veren Milli Eğitim Camiamıza'da teşekkür ediyorum.' dedi.

Kitap dağıtım töreninde bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Kurslara katılan bütün öğrencilerimizin eğitim setleri tarafımızdan karşılanıyor. Amacımız çocuklarımızın güzel okullar kazanmaları ve devletine, milletine, ailelerine faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.' dedi.

BÜTÜN KURSLAR ÜCRETSİZ

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın hizmete açtığı Kültür Evleri Yüreğir halkının hizmetinde olduğunu belirterek ' Bütün Kültür Evimizde meslek edindirme kursu ve hobi kurslarının yanı sıra eğitime destek kursları da veriyoruz. Binlerce öğrencimiz bu kurslardan ücretsiz faydalanıyor. Kültür Evlerimizde öğrencilerimiz hem hayata, hem sınavlara hazırlanıyor. Dershanelerin kapanmasıyla Kültür Evlerimizin önemi bir kat daha artmış bulunmaktadır.

HEDEF KİTLEMİZ KADINLARIMIZ

Kültür Evlerini hizmete açarken hedef kitlesi kadınlarımız ve çocuklarımızdı. Özellikle Yüreğir'in varoşlarında yaşayan ailelerimize baktığımızda sosyal ve kültürel açıdan Türkiye ortalamasının altında olduğunu gördük.  Çocuğu doğuran ve yetiştiren annelerimiz olduğu için ve çocuklarımız da ilk eğitimini annesinden aldığı için ilk önce annelerin eğitilmesi gerektiğini düşündük. Bunun için hizmete açtığımız ve diğer belediyeler örnek olacak Kültür Evlerimizde ilk önceliğimiz eğitim oldu. Buralardan bütün vatandaşlarımız faydalanıyor.' diyerek Kültür Evlerinin çok amaçlı olarak Yüreğir halkına hizmet ettiğini belirtti.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR