YÜREĞİR BELEDİYESİ AŞURE DAĞITIMINI GELENEKSEL HALE GETİRDİ

MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CAMİLERDE AŞURE DAĞITILDI

Yüreğir Belediyesi Muharrem ayı vesilesi ile Yüreğir’deki 33 Camide ve 25 bin kişiye aşure dağıttı. Adana Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile birlikte Adana Merkez Camiinde Aşure dağıtım etkinliğine katılan ve vatandaşlarla birlikte aşure yiyen Başkan Çelikcan, 'Tüm vatandaşlarımızın Muharrem Ayı Mübarek olsum.' dedi. Başkan Çelikcan her yıl Muharrem ayında aşure dağıtımını geleneksel hale getirdiklerini.

Adana Valisi Mustafa Büyük; 'Muharrem ayı inanç dünyamızda, tarihimizde önemli bir yeri vardır.Bugün burada vatandaşlarımızla birlikte Muharrem ayı etkinliğine katıldık. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını kutluyorum.' dedi.

BERABER ANMALI, BERABER KUTLAMALIYIZ”

Vali Büyük ile birlikte vatandaşlara aşure ikramında bulunan Başkan Mahmut Çelikcan ise birlik ve beraberliğimizin daha fazla pekişmesi gerektiğini belirterek “ Bizi bir arada tutan milli ve dini günlerimizi amacına uygun olarak hep beraber anmalı ve kutlamalıyız. Hicri ayların birincisi olan mübarek Muharrem ayını hep birlikte kutluyoruz. Bu ayın diğer aylar arasında farklı bir yeri var. Çünkü içinde 10 peygambere 10 ikramın verildiği aşure gibi önemli bir günü barındırıyor. Ayrıca bu ay bizler için Hz. Peygamberimizin aziz torunu HZ. Hüseyin’in de şehit edildiği aydır. Peygamberlere bahşedilen nimetleri ve Hz. Hüseyin’e yapılan zulümleri anma, anlama ayıdır. Bu vesile ile tüm inananların Mübarek Muharrem ayı kutlu, Kerbela şehitlerinin ruhu şad olsun” şeklinde konuştu.

Aşure dağıtımın ardından Vali Büyük ve Başkan Çelikcan ,vatandaşlarla beraber hem sohbet etti, hem de dağıtılan aşurelerden yedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR