BAŞKAN ÇELİKCAN'DAN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

BAŞKAN ÇELİKCAN'DAN ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE YARDIMI

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ilçede bulunan 142 okulda eğitim gören 3200 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu. Vehbi Necip Savaşan İlköğretiminde dağıtım töreninde katılan Başkan Çelikcan eğitime her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti. Kırtasiye yardımları anaokulları, ilkokul ve liselerde dağıtılıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli çalışarak ne kadar ihtiyaç olduğu ve tespit edilen bu ihtiyaca binanen kırtasiyelerin okullara teslim edilmeye başlandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan '2015-2016 Eğitim Öğretim yılının tüm öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Umarım iyi bir eğitim öğretim dönemi geçiririz.' dedi.

Eğitim yuvalarına her zaman destek olduklarını ve bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Her şeyin başı eğitimdir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hayata ne kadar iyi hazırlayabilirsek geleceğimizi de o kadar iyi güvence altına almış oluruz. 

Çocuklarımız okullarındaki aldıkları temel eğitimlerin yanı sıra hizmete açtığımız 11 adet kültür evleri ile çocuklarımızı sosyal ve kültürel etkinliklerle tanıştırdık. Yaz aylarında ve hafta sonlarında çocuklarımıza yönelik olarak,  hobi kurslarının yanı sıra eğitime destek kursları ve buralarda düzenlediğimiz sosyal ve kültürel etkinliklerle boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz. Böylece sokağın olumsuz koşullarından uzaklaştırıyoruz. Öğrencilerimiz günlerini daha verimli şekilde kullanıyorlar. 'şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR