YÜREĞİR BELEDİYESİ KÜLTÜR EVLERİNDE EĞİTİME DESTEK KURSLARI BAŞLADI

KÜLTÜR EVLERİNDE KURSLAR ÜCRETSİZ

Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde 6-7-8sınıflara yönelik olarak her yıl düzenlenen 'Eğitime Destek  Kursları' bu yılda başladı. 10 adet kültür evinde verilen kurslara katılanların bütün eğitim setleri de Yüreğir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Kurslar hafta içi ve hafta sonu belirlenen saatlere göre yapılıyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın hizmete açtığı Kültür Evleri Yüreğir halkının hizmetinde olduğunu belirterek ' Bütün  Kültür Evimizde meslek edindirme kursu ve hobi kurslarının yanı sıra eğitime destek kursları da veriyoruz. Binlerce öğrencimiz bu kurslardan ücretsiz faydalanıyor. Kültür Evlerimizde öğrencilerimiz hem hayata, hem sınavlara hazırlanıyor. 'dedi.

KÜLTÜR EVLERİ YÜREĞİRLİ VATANDAŞLARIN YENİ ADRESİ OLDU

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir'de hizmete açılan ve her biri okul büyüklüğünde olan Kültür Evlerinden 7'den 77’ye binlerce insana hizmet verdiğini belirterek ' Kaynakçılıktan tekstile, el sanatlarından müzik kurslarına kadar 68 branşta 800’e yakın meslek edindirme ve hobi kurslarından her yıl binlerce Yüreğirli faydalanıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kültür Evleri’ndeki bütün bu kursların yanı sıra Okula Destek Kursları’da öğrenciler için vazgeçilmez adres oldu. Bütün Kültür Evleri’nde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere verilen kurslarda öğrencilerimiz hayata ve sınavlara hazırlanıyor. Kurslarda rehberlik hizmetleri de alan öğrenciler düzenli olarak yapılan deneme sınavları ve tarama testleri ile eksikliklerini görme imkânı buluyor.

DERSHANELERİN YERİNİ KÜLTÜR EVLERİ ALDI BÜTÜN KURSLAR ÜCRETSİZ

Dershanelerin kapatılmasıyla Kültür Evlerinin öneminin bir kat daha arttığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Kurslarımıza katılan öğrenciler gezi, tiyatro, sinema, piknik gibi etkinliklerle stres atarak gönüllerince eğleniyor. Bütün öğrencilerin eğitim setleri de ücretsiz dağıtılıyor. Kültür Evleri’ndeki Okula Destek Kursları eğitime büyük destek sağlarken bu kurslardan yararlanan öğrenciler hiçbir ücret ödemiyor. Yüreğir’in eğitimdeki makûs talihini yenmesi ve eğitim kalitesinin yükselmesinde büyük rol oynayan kültür evleri dershanelerin kapatılması süreciyle birlikte önemini artırdı. Kültür Evlerimizde eğitim gören birçok öğrencimiz çok güzel okullara yerleştiler. Bu da bizi mutlu etmektedir.' şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR