BAŞKAN ÇELİKCAN 'TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM'

BAŞKAN ÇELİKCAN 'TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM'

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Anneler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Anneliğin çok kutsal bir değer olduğunu ve çocuklarının annelerine büyük saygı duymaları gerektiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘ Resuli Ekrem  (s.a.v) şöyle nakletmiştir:’Cennet annelerin ayağı altındadır.’ Bir başka hadiste: Annelerin ayaklarının altı, cennet bahçelerinden bir bahçedir.’ buyurmaktadır. Annelerimiz bizim her zaman baş tacımızdır. Bizler onların haklarını ne yapsak ödeyemeyiz ancak onları imkânlarımız ölçüsünde hatırlamaya ve en iyi ortamları sağlamaya çalışıyoruz. Kültür Evimizi yaparken en önemli hedef kitlemiz kadınlarımız ve kızlarımızdı. Onların buralardan en iyi şekilde faydalanması için projeler üretiyoruz. Bu projeler kapsamında toplantılar yapıyor, konferanslar düzenliyor ve meslek kursları açıyoruz. Bütün amacımız anneleri ve anne adaylarını en iyi imkânlarla buluşturmak. Zira anneler toplumu doğuran ve eğiten en değerli varlıklarımızdır. Kadınlar bu hayatın ruhu, ışığı, güneşidir.

Bu hadisin bir manası şudur ki cenneti kazanmak, annelerin gönlünü kazanmak, onlara iyilik etmekle mümkün olur. Bir başka manası da: Anneler yetiştirdikleri mümin, salih, çalışkan, ahlaklı evlatlarla isterse dünyayı cennete çevirebilirler. Çocukların saadet ve mutluluğunun temel taşını koyan annelerdir.

Anneler yaşadığımız toplumu doğurur ve eğitirler. Her ferdin ilk öğretmeni annesidir. Yüce Rabbimizden annelerimiz hakkında görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeyi ve bacılarımıza Hz. Fatma’yı örnek alan anneler olmayı nasip buyurmasını diliyorum. Toplumun en önemli sağlık göstergesi annelerin eğitim durumu, evlatların ebeveynlerine saygılarıdır.

Bu vesile ile tüm annelerin ‘Anneler Günü’nü’ kutluyorum.’ şeklinde konuştu.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR