BAŞKAN ÇELİKCAN “İSTİKRARIN DEVAMI İÇİN AK PARTİ!”

“İSTİKRARIN DEVAMI İÇİN AK PARTİ!”

Adana’da 100.7 Frekansından yayın yapan Radyo Çukurova’da ‘Türkiye’nin Seçimi’ programına konuk olan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 7 Haziran Genel Seçimi’nin Ak Parti ile yakalanan istikrarın devamı için çok önemli olduğunu söyledi.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Radyo Çukurova’da sunuculuğunu İbrahim Karanfil’in yaptığı ‘Türkiye’nin Seçimi’ programına konuk oldu. Programda 6 yıllık hizmet dönemini değerlendiren Başkan Çelikcan “7 Haziran Genel Seçimi sadece Adana için değil ülkemiz ve hatta bulunduğumuz coğrafya için, Ak Parti’nin ortaya koyduğu uzun vadeli vizyon için, 13 yıllık Ak Parti iktidarı ile yakalanan istikrarın devamı için çok önemli.” dedi.

“GENÇ, DİNAMİK VE ADANALI BİR LİSTE!”

Radyo Çukurova’da İbrahim Karanfil’in sorularını yanıtlayan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Ak Parti Adana listesindeki adayların alanında otorite olmuş genç, çalışkan ve dinamik isimlerden oluştuğunu belirterek Ak Parti’nin milletvekili aday listesinin Adana’nın tamamını kapsadığını söyledi.

“BU VAATLER SAMİMİ DEĞİL!”

“Geçmişte yaşadığımız olaylardan ders almamız lazım. Geçmişte diğeri ne veriyorsa ben beş fazlasını veriyorum diyen zihniyet Türkiye’yi birkaç defa krizle karşı karşıya getirdi. Ülkemiz yıllarca geriye gitti. Bu vaatler samimi değil. Ülkemizde CHP’li MHP’li belediyeler var. Bu belediyelerde çalışan taşeron işçiler var. Eğer bu vaatlerinde samimi olsalardı kendi belediyelerinde bunları gerçekleştirirlerdi. İşçinin, emeklinin, fakir vatandaşımızın güzel duyguları ile oynayıp sırf iktidar olma hevesi ile vaatte bulunmak doğru değil. Zaten olmayacak bir şeyi ortaya koyuyorlar. Ak Parti gerçekleri görerek hareket ediyor. İmkanlar olduğunda Ak Parti zaten bunu yaptı. Türkiye’de orta direk kalmamıştı. Ya çok yüksek gelir ya da çok düşük gelir vardı. Ak Parti bu gelir dağılımını 2002’den bu yana yapmış olduğu politikalarla daha adilane daha eşit duruma getirmeye çalıştı. Dün halkla buluşmamızda yaşlı bir amca çok güzel şeyler söyledi. Paralel çete mensupları ev ev dolaşmaya başlamış. Bu yaşlı amcamızın da yanına uğramışlar. Yaşlı amcaya demişler ki ‘Sen emekli maaşını düşük alıyorsun. Bak şu parti bu kadar veriyor. Sen neden Ak Parti’ye oy vereceksin?’ Kendisi de ‘Benim sevdam para ile ölçülmez, memleketin içindeki durum bu varsa yapılacak bir durum Ak Parti bunu zaten yapar’ demiş.”

‘SAĞLIK KAMPÜSÜ’ ADANALIYA İŞ, AŞ OLACAK!

“Sağlık kampüsü inşaatımız devam ediyor. Çok kısa sürede hayata geçecek. Bin 550 yataklı dev şehir hastanemizden vatandaşlarımız 5 yıldızlı otel konforunda yararlanacak. Adana’mız için bu yatırımın maliyeti tam 1 milyar TL, eski para ile 1 katrilyon TL’lik yatırım bir çırpıda Yüreğir’e yapılıyor. Adana Ortadoğu’da sağlık turizmi ile önemli bir merkez haline gelecek. Ve asıl önemli olan binlerce Adanalı burada istihdam edilecek. Adanalıya aş, iş ekmek olacak. Esnaf kazanacak, Adanalı kazanacak. Türkiye’nin üçüncü büyük Adalet Sarayı yine bölgemizde yapılıyor. Bölge İstinaf Mahkemesi inşaatı da bitmek üzere. Bu yatırımlar yeni iş alanları oluştururken çevresini de dönüştürüyor. Karşıyaka Devlet Hastanesi de yıkılmaya başlandı yerine yenisi yapılacak. Ayrıca Güney Seyhan’da da yer temini yapıldığında oraya da bir hastane yapılacak. Cumhuriyet tarihinde yapılanlarının misli mislini 6-7 yılda Ak Parti yaptı.”

“DAR GELİRLİ VATANDAŞIMIZA SOSYAL KONUT!”

“Bu dönem için benim çok önem verdiğim konulardan bir tanesi de dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olması. Birkaç mahallemizde yaklaşık 1.500 -2.000 civarında sosyal konut yapmayı planladık ve seçim çalışmalarımızda bunu beyan ettik. Şuana kadar geçen süreçte kamulaştırma ve proje sürecini bitirmek üzereyiz. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Şartlarını da açıklayacağız. Ama en büyük şart evi olmayan dar gelirli vatandaşımız buradan ev sahibi olacak. Ve bu şartlarda çok ağır olmayacak. Tahmini 2+1 brüt 85 metrekare daireleri 65-70 bin TL’ye vatandaşımıza mal edip, 10-15 bin TL’sini peşin alıp gerisini de 10-12 yıllık sürede kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayabilirsek ne mutlu bize. Bunun dışında bir gayretimiz daha var. Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’yi bu işin içine dahil edip bizim yaptıklarımızın dışında onlara da sosyal konutlar yaptırıp dar gelirli vatandaşımıza sunacağız.”

“ÖNCELİĞİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM!”

“Bizim en önemli projelerimizden biri de kentsel dönüşüm. Kışla Mahallemizde başlattığımız kentsel dönüşüm inşallah bu yılsonu bitiyor. Karacaoğlan Mahallemizdeki 500 konutluk çalışmayı da bitirdik ihale aşamasındayız. Kısa zamanda Karacaoğlan’da da bu dönüşüm başlayacak. Üçüncü etapta da Başak Mahallemiz var. Yerinde ve gerçek kentsel dönüşümle Yüreğir’in çehresi değişiyor. Yüreğir her geçen gün daha da büyüyor, gelişiyor.”

YÜREĞİR’E YENİ PARKLAR GELİYOR…

“Bu dönem Atakenk Mahallemiz sınırları içerisinde bulunan 50 dönümlük eski Sümerbank arazisinin olduğu alanda ‘Temalı Park’ yapacağız. Şuanda projeleri bitmek üzere ihale aşamasına geçeceğiz. Bu sadece Yüreğir için değil aynı zamanda Adana için çok önemli bir proje. İçerisinde planetaryum yani uzayla ilgili görsellerin çok boyutlu faaliyetlerini görebileceğimiz bir mekan. Çocuklarımız ve gençlerimiz burada gökyüzünü çok boyutlu izleyebilecekler. Yine yanında ‘Kurtuluş Müzesi’ yapmayı planlıyoruz.  Ayrıca Seyhan nehri kıyısında Orman Bölge Müdürlüğümüze ait fidanlığımız var. Yaklaşık 150 dönümlük bir alan. Bürokratik engeller karşımıza çıkıyor ama o sırça köşklerdekileri oralardan çıkaracak, bu alanları halkımıza kazandıracağız. Burada da çok değişik aktivitelerin yapıldığı bir Kent Parkı Adana’ya kazandıracağız. Bu alanın tahsisi gerçekleşir gerekleşmez hemen ön tarafında Seyhan nehri kıyısında su kayağı tesislerimizi de hayata geçireceğiz. Bu tesislerimiz halkımızın kaliteli zaman geçireceği alanlar olacak. Adana’da bir ilk olan bu proje aynı zamanda kentimiz için de bir cazibe merkezi olacak.”

İLGİLİ FOTOGRAFLAR