BAŞKAN ÇELİKCAN ' EĞİTİM HER ZAMAN BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR'

' EĞİTİM HER ZAMAN BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR'

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Misis Veysel Karani Ortaokulu ve Yakapınar İlkokulunu ziyaretinde Başkan Çelikcan'ı öğrenciler güllerle karşıladılar. 


Başkan Çelikcan Ziyaretinde öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet etti. Öğrenci ve öğretmenlerin sorunlarını dinledi. Eğitimin her zaman birinci öncelikleri olduğunu belirten Başkan Çelikcan 'Her şeyin başı eğitim'dir. Eğitim bireyi geliştirdiği oranda ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasını da gerçekleştirdiği için güçlü bir araçtır.' dedi.

KÜLTÜR EVLERİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNDE

Yüreğir de hizmete açılan 11 Kültür Evleri her yıl binlerce öğrenciye eğitim verdiklerini belirten Başkan Çelikcan 'Özellikle maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik düzenlenen ders takviye kursları ile birçok öğrencimiz çok güzel okullara yerleştiler. Önümüzdeki yıl dershanelerin kapatılmasıyla kültür evlerimizin önemi bir kat daha artmış bulunmaktadır. Bütün öğrencilerimiz kültür evlerimizde verilen bütün kurslardan ücretsiz olarak faydalanmaktadırlar. Bunun yanı sıra yaz aylarında düzenlenen hobi ve meslek kursları ile öğrencilerimizi sokağın olumsuz koşullarından uzak tutup boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz.' şeklinde konuştu.

İMKANLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE EĞİTİM YUVALARIMIZI DESTEKLİYORUZ

Yüreğir Belediyesi olarak ilçede bulunan bütün okullara imkânlar ölçüsünde her zaman destek olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Çelikcan 'Bütün okullarımız bizim için önemlidir. Çünkü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız bu okullardan yetişmektedirler. Bu yüzden okullarımızın ve eğitimin her zaman destekçisi olmaya gayret edeceğiz.' dedi.

Öğrenci ve Öğretmenlerin istek ve talebini dikkatle dinleyen Başkan Çelikcan yanında bulunan Başkan yardımcıları ve daire müdürlerine talimat vererek sorunlarına yardımcı olmalarını istedi.  Öğretmenler ve öğrenciler Başkan Çelikcan'nın duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR