FATİH TERİM KÜLTÜR EVİ’NDE ‘KUTLU DOĞUM’ ETKİNLİĞİ!

BAŞKAN ÇELİKCAN: “EFENDİMİZ EN GÜZEL ÖRNEĞİMİZ!”

 Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Fatih Terim Kültür Evi’nde düzenlenen programa katıldı. Başkan Çelikcan, “Ondan alacağımız feyiz ile onun güzel ahlakı önderliğinde topluma örnek nesiller yetiştirmeye çalışılacağız.” dedi.

 BİNLERCE FİDAN DAĞITILDI…

14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Yüreğir Belediyesi’nce 11 Kültür Evi’nde bir hafta boyunca düzenlenen etkinliklerinden biride Fatih Terim Kültür Evi’nde gerçekleştirildi. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program ilahilerle devam etti. Yüreğir halkının yoğun ilgi gösterdiği programda semazen ve Yüreğir Kültür Evleri Tiyatro Kursu öğrencilerinin hazırladığı peygamberimizin hayatından bir kesitin anlatıldığı tiyatro gösterisi de yer aldı. Etkinliğe ilahi ve ezgi sanatçısı Fatih Tekin Gilbert’te söylediği ezgilerle katıldı. Yüreğir Belediyesi programa katılan misafirlere fidan dağıttı.

 “O’NA YAKIŞIR BİR ÜMMET OLMAK…”

Etkinlikte konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Böyle güzel bir etkinlikte bir arada olmak bizim için kıvanç verici. Alemlere rahmet alarak gönderilen ve bütün kainatın yaratılama sebebi peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğumu vesile ile buradayız. Allah bize Peygamber efendimize yakışır bir ümmet olmayı nasip etsin. Peygamberimiz bir hadisi şeriflerinde buyuruyorlar ki ‘Yarabbi beni göz açıp kapaya kadar bile nefsimle baş başa bırakma.’ Bir peygamber bunu diyorsa bize düşen çok büyük görevler var. İnsanoğlu hatasız değildir. Bize en güzel örnek peygamberimizdir. Çevremize örnek insan olmaya çalışacağız. Ondan alacağımız feyiz ile onun güzel ahlakı önderliğinde topluma örnek nesiller yetiştirmeye çalışılacağız. Yine buyuruyorlar ki ‘Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz.’ Biz de bu güzel hafta vesilesi ile diğer etkinliklerimizin yanında binlerce fidan dağıtıyoruz. Hepinizin duasını bekliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 GÜL VE FİDAN DAĞITILACAK…

 Öte yandan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kutlu Doğum Haftası programları kapsamında 16 Nisan Cuma günü Optimum AVM’de Peygamber efendimizin simgesi gül ve fidan dağıtımı yapacak. 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR