GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI!

 BAŞKAN ÇELİKCAN: “ASLİ GÖREVİMİZ İNSAN ODAKLI HİZMET!”

 Yüreğir Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan kursiyerler Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törende konuşan Başkan Çelikcan insan odaklı hizmet üretmeye çalıştıklarını belirterek eğitimlerini tamamlayan girişimci adaylarına iş hayatında başarılar diledi.

 ŞİMDİ SIRA İŞ PLANLARINDA!

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Yüreğir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.16-26 Şubat arası düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve KOSGEB Adana İl Müdürü Hamit Sucu verdi.10 gün süren ve toplamda 70 saat verilen eğitiminin ardından girişimci adayları iş planlarını hazırlayacak. İş planları KOSGEB tarafından kabul gören girişimci adaylarına ‘Yeni Girişimci’ desteği olarak proje kapsamında 30 bin lirası hibe, 70 bin lirası faizsiz geri ödemeli banka kredisi olmak üzere 100 bin liralık destek verilecek. İlk etapta 30 kişi için başlatılan girişimcilik kursları KOSGEB ile yapılacak görüşmelerin ardından süreçle birlikte devam edecek.

“5 YILDA 800 GİRİŞİMCİ 5 BİN İSTİHDAM!”

KOSGEB Adana İl Müdürü Hamit sucu “Eğitimler çok başarılı geçiyor. KOSGEB olarak bu faaliyetleri 2010 yılından itibaren daha sistematik yapıyoruz. Türkiye’de yapılan çalışmalarda gördük ki KOSGEB’li girişimci ile etraftan görerek hevesle iş kuranlar arasında ciddi fark var. Normal girişimci 5 yıl sonra % 80 oranında piyasadan çekilirken, KOSGEB’li girişimciler 4’üncü yıllarında % 80 başarı gösteriyorlar. Bu programlardan da iyi ve başarılı girişimciler bekliyoruz. KOSGEB olarak Adana’da 5 yıl içinde 800’ün üzerinde girişimciyi iş hayatına kattık, 5 bin civarında istihdam sağladık. Yüreğir Belediyesi’ne iş birliği için teşekkür ediyorum.” dedi.

“BU TÜR DESTEKLER GİRİŞMCİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ!”

Ekonomik nedenlerle iş kuramayan girişimcilere bu tür desteklerin çok önemli olduğunu vurgulayan girişimci adayları ise eğitim sürecinin oldukça keyifli geçtiğini belirterek Başkan Çelikcan ve KOSGEB yetkililerine teşekkür ettiler.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEK!”

Sertifika töreninde konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Bu programda bize destek veren KOSGEB’e teşekkür ediyorum. İnsan odaklı hizmet üretmeye çalışan kurumlarız. Vatandaş kendi seçtiğine her şeyi anlatma, talep etme hakkına sahip. Biz de bu amaçla insana direk dokunan faaliyetler içinde olmaya gayret ettik. Böyle bir organizasyonun burada olmasından mutluluk duyuyorum. Girişimcilik cesaret istiyor, yürek istiyor. İnşallah bu aldığınız eğitim ve KOSGEB desteği, devletimizin, hükümetimizin desteği ile çok güzel işlere imza atacaksınız. Dünya bu tür programlarla başarıya ulaşmış çok güzel örneklere dolu. Allah sizlere de nasip etsin. Talep geldiği sürece KOSGEB ile işbirliğimiz devam edecek. Asli görevimiz ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla insana hizmet etmek. Yolunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR