KÜLTÜR EVLERİ’NDE OKULA DESTEK KURSLARI!

BAŞKAN ÇELİKCAN: “HAYATA VE SINAVLARA HAZIRLIYORUZ!”

 Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan hafta sonu Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi’nde Okula Destek Kursları’ndaki öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Çelikcan, “11 Kültür Evimizde meslek edindirme kursu ve hobi kurslarının yanı sıra Okula Destek Kursları da veriyoruz. Binlerce öğrencimiz bu kurslardan ücretsiz faydalanıyor. Kültür Evlerimizde öğrencilerimiz hem hayata hem sınavlara hazırlanıyor.” dedi.

 YÜREĞİR KÜLTÜR EVLERİ EĞİTİM YUVASI…

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın ilçeye kazandırdığı 11 adet Kültür Evi 7’den 77’ye binlerce insana hizmet veriyor. Kaynakçılıktan tekstile, el sanatlarından müzik kurslarına kadar 68 branşta 800’e yakın meslek edindirme ve hobi kurslarından her yıl binlerce Yüreğirli faydalanıyor. Yüreğirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Kültür Evleri’ndeki bütün bu kursların yanı sıra Okula Destek Kursları’da öğrenciler için vazgeçilmez adres oluyor. Bütün Kültür Evleri’nde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere verilen kurslarda yaklaşık 2 bin 6,7 ve 8’inci sınıf öğrencisi hayata ve sınavlara hazırlanıyor. Kurslarda rehberlik hizmetleri de alan öğrenciler düzenli olarak yapılan deneme sınavları ve tarama testleri ile eksikliklerini görme imkanı buluyor. Ayrıca öğrenciler gezi, tiyatro, sinema, piknik gibi etkinliklerle stres atarak gönüllerince eğleniyor. Yüreğir Belediyesi başarılı öğrencileri tablet PC ve çeşitli hediyelerle ödüllendiriyor. Bütün öğrencilerin eğitim setleri de ücretsiz dağıtılıyor. Kültür Evleri’ndeki Okula Destek Kursları eğitime büyük destek sağlarken bu kurslardan yararlanan öğrenciler hiçbir ücret ödemiyor. Yüreğir’in eğitimdeki makus talihini yenmesi ve eğitim kalitesinin yükselmesinde büyük rol oynayan kültür evleri dershanelerin kapatılması süreciyle birlikte önemini artırdı.

BAŞKAN ÇELİKCAN ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ!

Hafta sonu Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi’ni ziyaret eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan öğrencilerle yakından ilgilendi, girecekleri sınavlarda başarı diledi. Kültür Evleri’ndeki Okula Destek Kursları’nın önemini vurgulayan Başkan Çelikcan, “Yüreğir’e kazandırdığımız 11 Kültür Evimizde birçok meslek edindirme kursu ve hobi kurslarının yanı sıra Okula Destek Kursları da veriyoruz. Binlerce öğrencimiz bu kurslardan ücretsiz faydalanıyor. Alanında uzman kadromuz Kültür Evlerimizde öğrencilerimizi hem hayata hem sınavlara hazırlıyor. Kültür Evlerimiz artık üniversite yolunda önemli bir güzergah oldu. ” şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR