KARNAVAL, KÜLTÜR EVLERİ ETKİNLİKLERİ İLE START ALIYOR!

YÜREĞİR’DE KARNAVAL COŞKUSU…

3. Portakal Çiçeği Karnavalı 1 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da Yüreğir Kültür Merkezi’nde Kültür Evi etkinlikleri ile start alacak. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Adana'yı marka şehirler haline dönüştürecek bu tür projeleri hayata geçiren ekipleri kutluyor, herkesi etkinliklere katılmaya davet ediyorum.” dedi.

YÜREĞİR KÜLTÜR MERKEZİ’NDE GÖSTERİ VE KONSER ETKİNLİKLERİ

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan ‘Portakal Çiçeği Karnavalı’ kapsamında Adana’da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Yüreğir Belediyesi de Karnaval’a Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği Kültür Evi aktiviteleri ve etkinliklerle katılacak. Bu kapsamda Yüreğir Kültür Merkezi’nde 1 Nisan Çarşamba günü Saat 10.00’da Çocuk Bale, Vals ve Roman Dans Gösterisi, saat 14.00’de Kick Box gösterisi, 2 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da Büyükler Roman Dans Gösterisi, 13.30’da Çocuk Mehter Takımı gösterisi, 15.00’de Onur Gökdal Şiir Dinletisi ve Söyleşi, 19.30’da Taşköprü Sazendeleri Konseri, 3 Nisan Cuma günü 13.30’da Çocuk Bale, Vals ve Roman Dans Gösterisi, 14.00’de Öğretmen ve Öğrenci Korosu Konseri ve saat 19.00’da Çanakkale Oratoryosu sahne alacak. Ayrıca etkinlikler süresince Yüreğir Kültür Merkezi fuayesinde Kültür Evleri’nde el emeği göz nuru hazırlanan ürünler sergilenecek. Bu arada Karnaval Korteji 4 Nisan Cumartesi günü saat 17.30’da Atatürk Caddesi’nden başlayacak. Karnaval Açılış Töreni ise yine aynı gün saat 18.30’da Merkez Park’ta gerçekleştirilecek.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “ADANA KAZANACAK!”

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tüm Yüreğirlileri Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikleri izlemeye davet etti. Başkan Çelikcan, “Portakal Çiçeği Karnavalı Adana halkı ve Adana’ya gönül verenlerin destekleriyle büyük bir etkinliğe dönüştü. Adana'yı marka şehirler haline dönüştürecek bu tür projeleri hayata geçiren ekipleri kutluyor, herkesi etkinliklere katılmaya davet ediyorum. Biz de Yüreğir Belediyesi olarak bu kapsamda Yüreğir Kültür Merkezimizde bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacağız. Bu tür organizasyonlarla Adana kazanacak.” dedi.

 

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR