BAŞKAN ÇELİKCAN “ORMAN OLMAZSA OLMAZIMIZ!”

“ORMANLARI GÖZÜMÜZ GİBİ KORUYALIM!”

‘Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa katılan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Her birey doğayı, ormanı gözü gibi korumalı” dedi.

BAŞKAN ÇELİKCAN FİDAN DİKTİ…

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’ etkinlikleri kapsamında Solaklı Mahallesi Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu’nda düzenlenen programa katıldı. Adana Valisi Mustafa Büyük ile Orman bölge müdürü İsmet Erol ve diğer davetlilerinde katıldığı programın ardından okul bahçesinde ağaçlandırma çalışması yapıldı. Daha sonra ilk fidanı diken başkan Çelikcan elleriyle diktiği fidana can suyu verdi.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “ORMAN OLMAZSA OLMAZIMIZ!”

Doğanın, tabiatın ve insanın oksijene muhtaç olduğunu belirten Başkan Çelikcan hayatın ikamesinde olmazsa olmaz gereksinim olan oksijeni üreten ormanların özenle korunması gerektiğini söyledi. Orman yok olursa yaşam durur diyen Başkan Çelikcan her bireyi doğayı gözü gibi korumaya davet etti. Yüce dinimiz İslam’ın ağaca, fidana verdiği önemi de hatırlatan Başkan Çelikcan, “Peygamberimiz, ‘kıyametin kopacağını bilsen bile elindeki fidanı dik’ buyuruyor. Bu bize ağacın, ormanın önemini en güzel bir şekilde özetliyor.” şeklinde konuştu. 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR