YÜREĞİR’DE ‘BAHAR TEMİZLİĞİ’ BAŞLADI

YÜREĞİR’DE ‘BAHAR TEMİZLİĞİ’ BAŞLADI…

Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ‘Bahar Temizliği’ne başladı. Yüreğir’in sokakları, parkları, yeşil alanları oluşturulan ekiplerce pırıl pırıl temizleniyor.

SOKAKLAR, PARKLAR PIRIL PIRIL…

Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri baharın gelmesi ile birlikte her yıl yapılan ‘Bahar Temizliği’ kampanyasını başlattı. Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte vatandaşların yoğun olarak uğradıkları, parklar, kaldırımlar, cadde ve bulvarlar kurulan özel ekiplerce 24 saat temizleniyor. Her gün planlı bir şekilde farklı mahallelerde sürecek olan bahar temizliği bu yıl ilk olarak Yamaçlı ve Levent Mahalleleri’nden başlatıldı. Ana cadde ve sokaklar süpürgeli araçlarla, aracın giremediği ara sokaklar ve kaldırımlar ise oluşturulan özel ekiplerle temizleniyor. Kaldırımlar da bulunan çimler biçilip temizleniyor. Konteynır yıkama aracı ile ilçede bulunan çöp konteynırları; bulundukları bölgede ilaçlı su ile yıkanıp daha hijyenik duruma getirilip çevreye kötü koku yaymasının önüne geçilerek yerlerine bırakılıyor.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “TEMİZ TOPLUM, TEMİZ GELECEK!”

Amaçlarının ‘Temiz Çevre, Temiz Toplum ve Temiz Gelecek’ olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Baharın gelmesi ile birlikte zamanlarının önemli bir kısmını park ve yeşil alanlarda geçiren vatandaşlarımızın huzuru için sokaklarımız, caddelerimiz, parklarımız bahar kampanyamızla pırıl pırıl temizleniyor. Ekiplerimiz her gün farklı mahallelerde çalışıyor, çalışacak. Amacımız vatandaşlarımızın temiz ve nezih bir ortamda bulunmalarını sağlamaktır.”dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR