BAŞKAN ÇELİKCAN “AMACIMIZ BİR NEBZE ÇARE OLMAK!”

BAŞKAN ÇELİKCAN’DAN MÜLTECİLERE ZİYARET!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Yüreğir’de Suriyeli mülteciler için oluşturulmakta olan yeni yaşam alanında incelemelerde bulundu. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan çadırları ziyaret ederek mültecilerin sorunlarını dinledi. Mültecilere ayakkabı dağıtan Başkan Çelikcan çocuklarla yakından ilgilendi.

YENİ YAŞAM ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Valiliği ile işbirliği yaparak Suriyeli mültecilerin zor yaşam şartları ve çamur çilesinden kurtulmaları için Koza Mahallesi’nde oluşturulan yeni yaşam alanında incelemelerde bulundu. Yetkiliklerden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan kısa zamanda hayata geçecek olan yeni yaşam alanında mültecilerin yaşam şartlarının iyileşeceğinin bilgisini verdi. Çadırların yeni yaşam alanına taşınacağını belirten Başkan Çelikcan “Ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Kısa zamanda oluşturacağımız yaşam alanına çadırlar taşınacak. Banyo ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak için belediyemiz buraya özel konteynırlar yerleştirecek. Yeni yaşam alanında Suriyeli kardeşlerimiz hem çamur çilesinden kurtulacak, hem de daha hijyenik koşullarda yaşama imkanına kavuşacaklar. Çadırlarında soba da kullanabilecekler” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARLA YAKINDAN İLGİLENDİ…

Başkan Çelikcan, yeni yaşam alanındaki çalışmaları inceledi. Mevcut çadırları ziyaret ederek mültecilerin sorunlarını dinledi. Ocak ayı meclis oturumunda verdiği öneri ve meclis üyelerinin de desteğiyle başlayan kampanya kapsamında mültecilere ayakkabı yardımında bulunan Başkan Çelikcan çocuklarla yakından ilgilendi. Başkan Çelikcan,“Manzara yürek burkuyor. Kardeşlerimiz zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Meclis üyelerimiz ve hayırseverlerin desteğiyle bir kampanya başlattık. Amacımız buradaki çaresizliği bir nebze olsun hafifletmek. İmkanlarımız ölçüsünde yardımda bulunuyoruz. Geçtiğimiz hafta mont ve ayakkabı dağıtılmıştı. Kampanyamız devam ediyor. Adanalı vefalıdır yardımı, dostluğu sever. Bizde kampanyamızla dikkatleri bu kardeşlerimize çekebildiysek ne mutlu bize” dedi.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR