YÜREĞİR BELEDİYESİ MÜLTECİLER İÇİN YENİ ALANLAR OLUŞTURUYOR!

YÜREĞİR BELEDİYESİ MÜLTECİLER İÇİN YENİ ALANLAR OLUŞTURUYOR!

Yüreğir Belediyesi, ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle göç etmek zorunda kalarak topraklarımıza sığınan Suriyeli mülteciler için yeni alanlar oluşturuyor. Çetin kış şartlarının yanı sıra çamur çilesi ile de mücadele etmek zorunda kalan mülteciler kısa zamanda oluşturulan özel alana taşınacak.

ÇAMUR ÇİLESİNDEN KURTULUYORLAR!

Yüreğir Belediyesi ekipleri, Koza ve Yeşilbağlar Mahallelerindeki boş arazilerde kurdukları çadırlarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyeli mültecileri çamur deryasından kurtarmak için kolları sıvadı. Suriyeli mülteciler bir yandan mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava şartları nedeniyle soğukla sınav verirken bir yandan da yağan yağmurlar nedeniyle oluşan çamurla mücadele etmek zorunda kalıyordu. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın talimatıyla harekete geçen ekipler Adana Valiliği ile de iş birliği yaparak özel bir alan oluşturmaya başladı. Ekiplerin mültecileri çamur çilesinden kurtarmak için başlattığı çalışmalarının ardından çadırlar yeni oluşturulacak alanlara taşınacak.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “ŞARTLAR DAHA HİJYENİK OLUYOR!”

Başlatılan çalışmayla ilgili bilgi veren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan: “Ekiplerimiz çalışmaya başladı. Kısa zamanda oluşturacağımız alana çadırlar taşınacak. Suriyeli kardeşlerimiz oluşturulan bu yeni alanda daha hijyenik koşullarda yaşama imkanına kavuşacak. Bu alanda kardeşlerimizin banyo ve ortak kullanım tuvalet imkanları da olacak. Çadırlarında soba da kullanabilecekler” şeklinde konuştu.

YARDIM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR!

Öte yandan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın önerisi ve meclis üyelerinin desteğiyle başlayan yardım kampanyası da devam ediyor. Yüreğir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta çadırlarda yaşam mücadelesi veren mültecilere mont ve ayakkabı yardımında bulunmuş hayırseverleri de kampanyaya destek vermeye davet etmişti.

YARDIMDA BULUNMAK İSTEYENLER NE YAPMALI?

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Suriyeli mültecilere yardım yapmak isteyen sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlara dağıtım konusunda imkanlar dahilinde destek verebileceklerini belirtti. Yardımda bulunak isteyenler Adana Valiliğine ve Yüreğir Belediyesi’ne başvuruda bulunabilecek.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR