YÜREĞİR, SOSYAL BELEDİYECİLİKTE DE ÖNCÜ!

YÜREĞİR BELEDİYESİ’NDEN 7’DEN 77’YE HİZMET!

Yüreğir Belediyesi, ilçeye yapılan yatırımların yanı sıra sosyal belediyecilik örnekleriyle de öncü oluyor. Kültür Evleri, Engelli Koordinasyon Merkezi, Yüreğir Kültür Merkezi Yüreğir’in gelişimine büyük katkı sağlarken ‘Belediyeniz Yanınızda’ projesi ile yaşlılar, kimsesizler ve yatağa mahkum hastalar; ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi ile yeni doğanlar unutulmuyor. Yüreğir Beledisi her yaştan insana hizmet götürüyor.

HER DAİM YÜREĞİRLİNİN YANINDA!

Yüreğir Belediyesi, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın yaklaşık 6 yılda ilçeye yaptığı önemli hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilik çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın büyük özverisi ile Yüreğir’e gelen kamu yatırımları, özel yatırımlar ve belediye’nin kendi imkanları ile yaptığı yatırımlarla birlikte sosyal belediyecilik hizmetleri de göz dolduruyor. Başkan Çelikcan bir taraftan ilçeyi yatırımlarla buluştururken, bir taraftan da Yüreğirliyi yalnız bırakmıyor. Kültür Evleri, engelliler için Adana’da ilk olan Engelli Koordinasyon Merkezi ve Yüreğir Kültür Merkezi Yüreğir’in gelişimine büyük katkı sağlarken geliştirilen ‘Belediyeniz yanınızda’ projesi ile yaşlılar, kimsesizler ve yatağa mahkum hastalar; ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi ile de yeni doğanlar unutulmuyor.

‘BELEDİYENİZ YANINIZDA’ PROJESİ!

Yüreğir Belediyesi, ‘Belediyeniz Yanınızda’ projesiyle oluşturdukları özel ekiplerle hasta, yaşlı ve kimsesizlere yardımcı oluyor. Özel donanımlı mobil bir araçla yola çıkan ekipler önceden tespit edilen yaşlı ve kimsesizlere sağlık, kuaför ve kişisel bakımlarında düzenli olarak hizmet veriyor.  ‘Belediyeniz Yanınızda’ projesine çok önem verdiklerini belirten Başkan Çelikcan “Devletimizin her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğunu hissettiriyoruz. Bu projemizle ev ortamında yaşlılarımızı desteklemek ve onların toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR