MÜLTECİLERE MONT VE AYAKKABI YARDIMI!

KAMPANYA BAŞLADI, İLK YARDIMLAR ULAŞTIRILDI!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın önerisiyle başlayan yardım kampanyası ilk meyvelerini vermeye başladı. Çadırlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli mültecilere mont ve ayakkabı dağıtıldı.

MÜLTECİLERE MONT VE AYAKKABI YARDIMI!

Ülke genelinde ve bölgemizde sert geçen kış çadırlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli mültecileri olumsuz etkiledi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Ocak ayı meclis oturumunda mecliste grubu bulunan partilere ve meclis üyelerine soğuk kış günlerinde çadırda yaşam mücadelesi veren Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası başlatılması için çağrıda bulunmuş ve Yüreğir Belediyesi Meclis Üyeleri Başkan Çelikcan’ın önerisine destek vererek duyarlılık oluşturulması adına bir yardım kampanyası başlatmışlardı. Yardım kampanyası ilk meyvelerini vermeye başladı. Başkan Çelikcan’ın önerisini kabul ederek hemen harekete geçen meclis üyelerinin de desteğiyle Yüreğir’deki Suriyeli mültecilere mont ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

BURUK SEVİNÇLERİ YÜZLERİNE YANSIDI!

Yüreğir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Yüreğir’deki mültecilerin yaşadığı çadırları tek tek gezerek mont ve ayakkabı dağıttı. Soğuk kış günlerinde oldukça zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren mültecilerin buruk sevinci yüzlerine yansıdı. Hayırseverlere dua eden sığınmacılar dağıtılan montları giyerek ısınmaya çalıştılar.

YARDIMDA BULUNMAK İSTEYENLER NE YAPMALI?

Öte yandan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Suriyeli mültecilere yardım yapmak isteyen sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlara dağıtım konusunda imkanlar dahilinde destek verebileceklerini belirtti. Yardımda bulunak isteyenler Adana Valiliğine ve Yüreğir Belediyesi’ne başvuruda bulunabilecek.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR