BAŞKAN ÇELİKCAN “BÜYÜKŞEHİR’İ ALMAMAMIZ İÇİN HİÇ BİR NEDEN YOK!

BAŞKAN ÇELİKCAN: “BÜYÜKŞEHİR’İ ALMAMAMIZ İÇİN HİÇ BİR NEDEN YOK!

AK Parti Adana İl Başkanlığı 67’inci İl Danışma Meclisi Toplantısı Anemon Otel’de yapıldı. Toplantıda konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Eğer Adana’da Ak Partili dört belediye olarak başarılı olursak 2019’da Büyükşehir Belediyesi’ni almamamız için hiçbir neden yok” dedi.

AK Parti Adana İl Başkanlığı 67’inci İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Adana’da daha önce belediye sayımız fazlaydı, ama tabi ki takdir milletimizin. Son seçimler sonrası dört belediye olarak Adana’da Ak Belediyeciliği sürdürmeye çalışacağız. Belediyeler olarak biz bu dönem birbirimize daha çok destek olacağız. 2009 da göreve geldiğimizde bizimde aldığımız kredilerle 153 milyon lira borcumuz vardı. Hamdolsun şuanda 45-46 milyon liraya kadar indirdik. Hem burada bu borçları öderken hem de yatırım yapmaya gayret ettik. İnşallah ikinci dönemimizde edindiğimiz birinci dönem tecrübesiyle ve özellikle de merkezi hükümetimizin bakanımızın ve milletvekillerimizin, teşkilatlarımızın bize verdiği destekle daha fazlasını yapmak zorundayız. Çünkü Adanalı bizden bunu bekliyor. Eğer biz dört belediye olarak başarılı olursak 2019’da Büyükşehir Belediyesi’ni almamamız için hiçbir neden yok. Ben bu birlikteliği görüyorum ve inşallah 2019’a yerel yönetim anlamında yansıtacağız” dedi.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “ÖNCELİĞİMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM”

Yüreğir’e yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Çelikcan “Adananın içinde bulunduğu çarpık yapılaşma ve depreme dayanıksız konutlar nedeniyle bu dönem Yüreğir Belediyesi olarak üzerinde öncelikli durduğumuz konu Kentsel Dönüşüm. Geçen dönem proje ve görüşmeler nedeniyle kentsel dönüşüm tam meyvesini verememişti, ama bu dönem hem binalar yükselmeye başladı, hem proje sayısı arttı. Bizim proje stokumuz yaklaşık 14 bin konutluk. Bunun bin konutluğu başladı. İkinci, üçüncü, dördüncü etaplarda 2015 yılı içerisinde başlamaya hazır. Özellikle Kozan Çarşısı ve Sanayi Çarşısı’nın bulunduğu 22 hektarlık alanda projeleri bitirdik. Çok güzel bir proje oldu. Şuan planlarda Bakanlıkta onay sürecinde, yanılmıyorsam Aralık ayı içerisinde onanır ve burada vatandaşlarımızla görüşmelere başlayıp hem bir ticari merkez hem lüks konutların olduğu, kent meydanın olduğu çok güzel bir projeyi uygulayacağız. Kışla Mahallesi’nde öncelik verdiğimiz kentsel dönüşümün ikinci ve üçüncü etapları devam edecek. Karacaoğlan Mahallemizde 500 konut var onun da projeleri ve kamulaştırmaları bitti, ihale aşamasındayız. Başak Mahallemiz var. Sinanpaşa Mahallesi’ni Büyükşehir Belediyesi yıllardır yapamadı, ama şuanda Büyükşehir bunu bize devretmek istiyor. Bizde vatandaşlarımıza bir anket yaptırıyoruz. Vatandaş koşulları ve bizim yapmamızı uygun görürse biz o projeyi de üstleneceğiz Allah’ın izniyle diğer yaptıklarımız gibi onu da başaracağız” diye konuştu.

BAŞKAN ÇELİKCAN: “PROJE ÖDÜLÜ ALDIK”

“Ölümsüzlük Şehri Misis” Projesi hakkında da bilgi veren Başkan Çelikcan “Misis’te İtalyanlarla başlattığımız kazı çalışmaları devam ediyor.  Geçen hafta Tarihi Kentler Birliği proje uygulama dalında projemizi ödüle layık gördü ve gidip ödülümüzü aldık. Bu projemize destek veren Sayın Bakanımıza ve emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kazı için bize hem proje anlamında, hem ödenek anlamında destek verdiler. Bu arada 16- 18 Aralık’ta da İtalya pizza üniversitesi bizi İtalya’ya davet etti. Gideceğiz orada da bu projemizi tanıtacağız hem Yüreğir’in, hem Adana’nın, hem de Türkiye’nin ismini oralarda duyurmaktan büyük gurur ve keyif alacağız” dedi.

İlçe kongrelerinde yeniden göreve gelen başkanları kutlayan Çelikcan, “Bu birlik ve beraberliğimiz inşallah 13 Aralık’ta yapacağımız kongrede de kendini gösterecek. Diğer partilerde olmayan güzel bir kongre süreci yaşadık. Malum diğer partilerin kongreleri kavgalı gürültülü, ama bizim kongremiz birlik ve beraberlik içerisinde geçti. İl Başkanımızı şimdiden kutluyorum ve bu birlik ve beraberliğimizin devam etmesini temenni ediyorum” dedi.  Konuşmasının sonunda Başkan Çelikcan Ak Parti’ye katılan Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü’ye parti rozeti taktı.

FİKRET YENİ: “KONGREMİZİ MİTİNG COŞKUSUNDA YAPACAĞIZ”

Öte yandan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ise 15 ilçenin kongresinin ardından il kongresini yapmaya hazırlandıklarını söyledi. Başkan Fikret Yeni, “Kongremize, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu bizzat iştirak ederek Adana’mızı şereflendirecekler. Biz de kongremizi teşkilatlarımıza yakışır, AK Parti kültürüne yakışır, daha da önemlisi Adana’mıza yakışır bir coşku içerisinde yapacağız. 13 Aralık’ta yapılacak olan kongremize katılacak olan Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, partimizin genel başkanı olarak ve ülkemizin başbakanı olarak ilk defa Adana’yı ziyaret edecekler. Bundan dolayı teşkilatlar olarak bizler Allah nasip ederse o gün sadece kongre havasında değil, Adana’ya yakışan bir miting havasında, miting coşkusunu ortaya koyan bir kongre yapmayı hedefliyoruz” dedi.

 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR