BAŞKAN ÇELİKCAN’IN GELECEĞİNİ ÖĞRENİNCE MEKTUP YAZDI!

BAŞKAN ÇELİKCAN’DAN KAS HASTASI MUMAMMET FATİH’E SÜRPRİZ ZİYARET!

Muhammet Fatih Kurt… Henüz 21 yaşında… Kalıtsal kas hastası…  Ömrünün baharında yatağa mahkum yaşıyor… Hastalığı nedeniyle konuşma güçlüğü çekiyor ve duygularını zorlanarak dokunduğu klavyenin tuşlarıyla kağıda döküyor. Şadiye ve Hamza Kurt çiftinin tek erkek çocuğu… 6 kardeşin üçüncüsü… Eğitimi yarıda kalmış! Arkadaşları okula giderken onun tek hayali balkondan gökyüzüne bakabilmek ve koyu taraftarı olduğu Galatasaraylı futbolcularla tanışabilmek!

BAŞKAN ÇELİKCAN’IN GELECEĞİNİ ÖĞRENİNCE MEKTUP YAZDI!

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Ak Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer ile birlikte kalıtsal kas hastası Muhammet Fatih Kurt’u Kışla Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti. Hastalığı nedeniyle konuşma güçlüğü çeken Muhammet Fatih, Başkan Çelikcan’ın kendisini ziyaret edeceğini öğrenince ona mektup yazmaya karar verdi. 15 yıl önce yakalandığı hastalık nedeniyle yatağa mahkum yaşayan Muhammet Fatih mektubunda “Selamun Aleyküm Başkanım. Evimize hoş geldiniz. Sizi gördüğüm için çok mutlu oldum. Başkanım sizinle oturup hoş sohbetinize katılmayı, sizinle dertleşmeyi çok isterdim fakat konuşamadığım için size düşüncelerimi yazarak bildirmek istedim. Sizi çok seviyorum. Gazilere, engellilere, yaşlılara ve hastalara göstermiş olduğunuz ilgi ve yapmış olduğunuz ziyaretler için çok teşekkür ederim. Sizden bir ricam olacak. Başkanım yaşadığımız ev her ne kadar ailem benim için düzenlemeye çalışsa da sağlığımı kötü etkileyecek şartlarda. Şöyle ki yazları çok sıcak olduğu için sürekli klima kullanıyoruz, kışında soba yasak olduğu için yine klima kullanıyoruz. Bu durum benim nefes alışımı çok etkiliyor bir de sürekli dört duvar içindeyim. Bir balkonumuz olsa çıkıp gökyüzünü görsem diye hayallerim var. Mahallemizde yapılan TOKİ’lerde engelli kontenjanı varsa faydalanmak istiyorum. Hem bu gerçekleşirse ailem için güzel bir şeye vesile olmanın mutluluğunu yaşayacağım inşallah… Başkanım sizden küçük bir isteğim var.  Ben koyu Galatasaray taraftarıyım. Takımımın futbolcularını görmek en büyük hayalim ve bütün futbolcuların imzaladığı bir forma sahibi olmak. Yapabileceğiniz bir şey olursa çok sevinirim. Başkanım sevginize ve ilginize çok sevindiğimi söylemek isterim. Ziyaretime birkaç defa gelen Tuğba abla ve ekibinize de çok teşekkür ederim. Allah razı olsun rabbim yar ve yardımcınız olsun. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza saygılarımı, sevgilerimi ve selamlarımı iletirseniz çok memnun olurum” diye yazdı.

GALATASARAYLI FUTBOLCULARDAN İMZALI FORMA İSTEDİ!

Kalıtsal kas hastası Muhammet Fatih mektubunda Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’dan bir ricada bulunarak koyu taraftarı olduğu Galatasaraylı futbolcularla tanışmak istediğini yazdı. En büyük hayalinin Galatasaraylı futbolcuları görmek olduğunu söyleyen Muhammet Fatih, ayrıca bütün futbolcuların imzaladığı bir forma talebinde bulundu

BAŞKAN ÇELİKCAN: “MORAL KAYNAĞI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Göreve geldiği ilk günden itibaren halkla iç içe olan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Muhammet Fatih Kurt’u evinde ziyaret ederek hem kendisine hem de ailesine moral kaynağı oldu. Muhammet Fatih’in mektubunu alan Başkan Çelikcan, imkanlar ölçüsünde konuyla yakından ilgileneceğini söyledi. Yatağa mahkum hastaların ihmal edilmemesi gerektiğini belirten Başkan Çelikcan, "Devletimizin şefkat elinin her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğunu bilmesini istiyoruz. Vatandaşlarımızın hüznüne ve sevincine ortak olmaya çalışıyoruz. Hastalarımızı evlerinde ziyaret ediyor, bir nebze moral kaynağı olmaya çalışıyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde de ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımcı olmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu. Fırsat buldukça mahallelerimizi ziyaret edip vatandaşlarımızın istek ve taleplerini yerinde görüyoruz diyen başkan Çelikcan, vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla onların istek ve talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz" dedi.

Öte yandan Yüreğir Belediyesi ‘Evde Bakım Ekibi’ düzenli olarak Muhammet Fatih’in kuaför ihtiyaçlarını giderecek.   

İLGİLİ FOTOGRAFLAR